×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PKM lepiej oznaczy pociągi na gdańskie lotnisko


Na zewnętrznych wyświetlaczach na pociągach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pojawią się bardziej jednoznaczne informacje dotyczące tego, który pociąg jedzie na lotnisko. Dotąd wyświetlano jedynie stacje docelowe, a żaden kurs nie kończy się na lotnisku.


Do tej pory na przykład pociągi ze stacji Gdańsk Wrzeszcz na lotnisko były oznaczone napisem Gdynia Główna, gdzie skład kończy swój bieg. Pasażerowie nie wiedzieli więc, czy dojadą nim do Portu Lotniczego, czy do Sopotu. W ciągu najbliższych tygodni sytuacja ta będzie poprawiona.

- Na wyświetlaczach czołowych pociągów jadących trasą PKM i przez port lotniczy pojawią się komunikaty o stacji docelowej z adnotacją "przez Gdańsk Port Lotniczy". Pociągi, które będą poruszały się tzw. magistralą węglową z pominięciem lotniska, będą na wyświetlaczach posiadały komunikat "przez Gdańsk Osowa” - informuje Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży PKP SKM w Trójmieście, firmie operującej połączenia PKM, w rozmowie z Trojmiasto.pl

Podobne ułatwienie będzie wprowadzone także w pociągach do Kartuz i Kościerzyny.

Na zmianach skorzystają też obcokrajowcy, którzy chcą się dostać pociągiem na lotnisko. Wprawdzie wielkość wyświetlaczy nie pozwoliła na dodanie do nich uniwersalnego piktogramu samolotu, ale wprowadzone będzie tłumaczenie nazwy Gdańsk Port Lotniczy. Obok polskiej nazwy, w nawiasie umieszczona zostanie nazwa "Gdańsk Airport”.

- Angielska nazwa tego przystanku będzie też dodana do komunikatów głosowych informujących o przystankach podczas podróży pociągiem - zapowiada Głuszek.

 
fot. Mirosław Pachowiczgość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie