PKM lepiej oznaczy pociągi na gdańskie lotnisko

22 maja 2017 15:20
8 komentarzy
Na zewnętrznych wyświetlaczach na pociągach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pojawią się bardziej jednoznaczne informacje dotyczące tego, który pociąg jedzie na lotnisko. Dotąd wyświetlano jedynie stacje docelowe, a żaden kurs nie kończy się na lotnisku.
Reklama
Do tej pory na przykład pociągi ze stacji Gdańsk Wrzeszcz na lotnisko były oznaczone napisem Gdynia Główna, gdzie skład kończy swój bieg. Pasażerowie nie wiedzieli więc, czy dojadą nim do Portu Lotniczego, czy do Sopotu. W ciągu najbliższych tygodni sytuacja ta będzie poprawiona.

- Na wyświetlaczach czołowych pociągów jadących trasą PKM i przez port lotniczy pojawią się komunikaty o stacji docelowej z adnotacją "przez Gdańsk Port Lotniczy". Pociągi, które będą poruszały się tzw. magistralą węglową z pominięciem lotniska, będą na wyświetlaczach posiadały komunikat "przez Gdańsk Osowa” - informuje Marcin Głuszek, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży PKP SKM w Trójmieście, firmie operującej połączenia PKM, w rozmowie z Trojmiasto.pl

Podobne ułatwienie będzie wprowadzone także w pociągach do Kartuz i Kościerzyny.

Na zmianach skorzystają też obcokrajowcy, którzy chcą się dostać pociągiem na lotnisko. Wprawdzie wielkość wyświetlaczy nie pozwoliła na dodanie do nich uniwersalnego piktogramu samolotu, ale wprowadzone będzie tłumaczenie nazwy Gdańsk Port Lotniczy. Obok polskiej nazwy, w nawiasie umieszczona zostanie nazwa "Gdańsk Airport”.

- Angielska nazwa tego przystanku będzie też dodana do komunikatów głosowych informujących o przystankach podczas podróży pociągiem - zapowiada Głuszek.

fot. Mirosław Pachowicz

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
teemu 2017-05-24 12:05   
teemu - Profil teemu
info z dzisiaj: "statystyki będą publikowane wraz z wynikami finansowymi. Zależy nam na tym, aby te dwa wskaźniki były dla wszystkich widoczne. Wyniki i statystyki będziemy od teraz publikować kwartalnie."
lysypiotr76 2017-05-23 15:59   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Co to im da, że nie opublikują statystyk. Jak w następnym miesiącu podadzą sami policzymy. Dziwna sytuacja. Może nie mają czym się pochwalić :)
teemu 2017-05-23 15:07   
teemu - Profil teemu
cytuję odpowiedź portu na mojego posta z pytaniem na fb: "są to ustalenia odgórne. Taką podjęto decyzję - w tym miesiącu statystyki za kwiecień nie zostaną opublikowane. Prosimy o uszanowanie tej decyzji." Może jeśli p.com podrąży, to coś się uda więcej dowiedzieć? strasznie dziwnie to wygląda.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy