×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Guangzhou poszukuje operatora duty free dla nowego terminalu


Władze portu lotniczego Guangzhou Baiyun Airport ogłosiły przetarg mający wyłonić operatora duty free nowego terminalu, który ma zostać otwarty w 2018 r..


Przetarg organizowany jest przez GMG International Tendering Co. i dotyczy łącznie 25 placówek handlowych o łącznej powierzchni 3,5 tys. m kw. Jeszcze przed otwarciem nowego terminala, zwycięzca przetargu przejmie 300 m kw. powierzchni handlowej w terminalu 1. Po otwarciu terminalu 2 zwycięzca zyska do dyspozycji 700 m kw. nowej powierzchni handlowej. Ostatnim etapem będzie rozszerzenie przestrzeni terminala 1, przez co zwycięzca przetargu otrzyma do dyspozycji kolejne 400 m kw.

Guangzhou Baiyun International Airport jest trzecim co do wielkości chińskim lotniskiem pod względem obsługiwanej liczby pasażerów oraz 16. lotniskiem na świecie. W 2016 r. port obsłużył prawie 60 mln pasażerów, o ponad 19 proc. więcej niż rok wcześniej. Jak przewidują władze portu, w 2020 r. lotnisko obsłuży 80 mln pasażerów rocznie, a do roku 2030 - 100 mln pasażerów rocznie.

Obecnym operatorem powierzchni handlowej jest China Duty Free Group.

fot. Keiichi Yasu (Flickr/CC)


Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie