×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Felieton: Życzymy, życzymy...Ta radosna, góralska przyśpiewka, szybko wpadająca w ucho i na długo "brzmiąca w zakamarkach umysłu" idealnie nadaje się do odśpiewania nowemu, już nie pełniącemu obowiązki prezesa, prezesowi. Polskich Linii Lotniczych LOT, rzecz jasna. A więc…

Życzymy, życzymy… wysokich zarobków. A właściwie przychodów, bo mowa tu o zarobkach linii a nie samego prezesa, gdyż (mimo szczerych życzeń) jego pensja (jak na oszczędną państwową spółkę przystało) "szału zapewne nie robi". Da się z takimi kwalifikacjami i doświadczeniem zarobić w wielu miejscach więcej, ale czegóż nie robi się dla misji, wcielając się niemalże w rolę Judyma?

Niech LOT zarabia. Niech nie traci "na krajówkach", a zacznie (przewożąc po kraju średnio w dużym zaokrągleniu milion pasażerów rocznie) zarabiać. Niech krajowa siatka przejdzie metamorfozę - wiem, odważny pogląd! Ale skoro nasz narodowy żuraw nie generuje na tym ojczyźnianym polu zysków a tylko straty - to co należy przyciąć? Koszty!

Czy naprawdę na trasie gdańskiej, wrocławskiej czy krakowskiej musi być aż tyle połączeń? Czy ucięcie po dwa loty z każdej trasy, a tym samym zwiększenie "load factor" w "sąsiednich rejsach" (gdzie odstęp lotów wynosi czasem kilkadziesiąt minut) nie przytnie kosztów? Czy podstawienie nieco większych lub (także) ekonomiczniejszych maszyn nie zmniejszy strat? Choć chciałoby się życzyć, co bardziej poprawne politycznie, aby liczba pasażerów była tak ogromna, aby krajówek latało dwa razy więcej i co pół godziny. Życzymy, życzymy…

Życzymy także zarabiania na Europie. A właściwie na europejczykach. Polak, wybierając się w podróż za ocean czy choćby na inny kraniec Europy nie zawsze swoje poszukiwania biletu rozpoczyna od narodowego przewoźnika. W konsekwencji równie często wybiera też innego, niż LOT. I nawet, gdy wymaga to przesiadki. Moim marzeniem jest, aby Włoch, Francuz czy Hiszpan planując trasę np. do Stanów czy Skandynawii wiedział, że istnieje LOT Polish Airlines obok Air France, BA, Swiss, Austrian czy Alitalia. O Lufthansie nie wspominając, gdyż o oczywistościach się nie mówi. Aby przeglądając "naszą niebieską witrynę" (LOT) znalazł ofertę, przy której się choć na chwilę zatrzyma, którą choć przeanalizuje. A to już spory krok do zakupu biletu. Życzymy, aby kupił. Warszawa hubem?

Życzymy, życzymy… Dreamlinerów. Dokładnie pierwotnych dat dostawy nie pamiętam, ale te samoloty powinny mieć już niemały nalot, prawda? Powinny mieć na swoim "koncie" kilka tysięcy pasażerów, wiele tras. Powinny. Życzymy, aby LOT dotrwał, aby się doczekał i aby nie zabrakło kasy na pierwsze czynsze leasingowe. A dalej to już jakoś będzie…

Życzymy życzliwości i przychylności. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że intratna (choć to dyskusyjna rzecz określić to tym właśnie przymiotnikiem) posadka szefa państwowej spółki to polityczny łup. Choć z drugiej strony wielu znawców branży odnosi wrażenie, że teraz jest inaczej. Że wreszcie ktoś się przebudził, że tym razem na stanowisku mamy specjalistę a nie zarządcę parafującego podsunięte kwity. I wytrwałości życzymy. Ktoś (chyba nawet ja) swego czasu nazwał PLL LOT Stajnią Augiasza. Może zbyt mocno, może zbyt przerysowane. Tak czy inaczej wytrwałość się przyda.

Życzymy… wydajniejszej strony internetowej. Choć pojawiające się od jakiegoś czasu przeładowania mocy (ongiś rodem z Naszej Klasy) o dziwo… radują. Są dowodem (mamy nadzieję) na to, iż kampanie reklamowe, akcje promocyjne i wizerunkowe zaczynają skutkować. Ludzie "wchodzą", ludzie pytają, jest zainteresowanie. Ufamy też, że wzrasta sprzedaż. Życzymy, życzymy…

Przepraszamy, ale obecnie obsługujemy maksymalną liczbę zapytań. Sprawdź naszą atrakcyjną ofertę za kilka minut.

Obsługujcie nieustannie maksymalną liczbę zapytań a klienci niech nieustannie mają możliwość sprawdzania Waszej nieustannie atrakcyjnej oferty.
gość_26f58 - Profil
gość_26f58
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie