×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WestJet zamawia boeingi 787-9 Dreamliner


Kanadyjska linia niskokosztowa WestJet zamówiła dziesięć boeingów 787-9 Dreamliner z opcjami na kolejnych dziesięć samolotów tego typu. To oznacza istotne powiększenie floty dalekodystansowej przewoźnika.


Dostawy dziesięciu potwierdzonych samolotów rozpoczną się w I kwartale 2019 r. i potrwają do 2021 r. Dostawy opcjonalnych samolotów, o ile przewoźnik zdecyduje się na potwierdzenie ich zakupu, nastąpią w latach 2020-2024. 

Równocześnie w ramach kontraktu kanadyjska linia zrezygnowała z 15 potwierdzonych zamówień wąskokadłubowych boeingów 737 MAX i zamieniła je na opcje. 

Boeingi 787-9 Dreamliner będą wykorzystywane głównie na trasach międzynarodowych i przełożą się na wyraźny wzrost podaży miejsc linii w segmencie tras dalekodystansowych. Obecnie WestJet posiada jedynie cztery boeingi 767-300ER, które są wykorzystywane na rejsach do Londynu-Gatwick z Toronto, Winnipeg, Edmonton, Calgary i Vancouver oraz na połączeniach na Hawaje (z Edmonton i Calgary do Honolulu i Kahului). Ponadto linia lata przez Atlantyk i na Hawaje także wąskokadłubowymi boeingami 737-800. Reklama


Booking.com
gość_67ca8 - Profil
gość_67ca8
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie