×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie sekretarz stanu ds. CPL


W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów o powołaniu rządowego pełnomocnika ds. Centralnego Portu Lotniczego w randze sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.


Powołanie sekretarza stanu podlegającego bezpośrednio pod premier Beatę Szydło oznacza podniesienie rangi projektu CPL ponad zakres obowiązków Ministerstwa Infrastruktury. Nowy sekretarz stanu będzie bliżej współpracował z Ministerstwem Rozwoju niż z resortem odpowiedzialnym za infrastrukturę. 

Do zadań pełnomocnika rządu będzie należała analiza prawnych, technicznych i ekonomicznych uwarunkowań przygotowania oraz realizacji inwestycji, przygotowanie projektu założeń inwestycji i koncepcji realizacji działań koniecznych do przeprowadzenia inwestycji oraz przygotowanie propozycji zmian legislacyjnych i zmian w rządowych dokumentach strategicznych, koniecznych do przeprowadzenia inwestycji.

Pełnomocnik ma blisko współpracować z podlegającym pod Ministerstwo Rozwoju Polskim Funduszem Rozwoju - ta instytucja niemal na pewno odegra kluczową rolę w finansowaniu CPL. 

Ustanowienie pełnomocnika ds. CPL oznacza osłabienie pozycji ministra infrastruktury i budownictwa, Andrzeja Adamczyka, który de facto traci kontrolę nad projektem. Nadzór nad przygotowaniem do budowy lotniska przejmuje w praktyce wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Jak wynika z naszych informacji, bezpośrednio za inwestycję będzie odpowiedzialna wiceminister Jadwiga Emilewicz. 

Na razie nie wiadomo, kto zostanie pełnomocnikiem rządu ds. CPL. gość_1b7d7 - Profil
gość_1b7d7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie