Będzie sekretarz stanu ds. CPL

2 maja 2017 08:00
2 komentarze
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów o powołaniu rządowego pełnomocnika ds. Centralnego Portu Lotniczego w randze sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Reklama
Powołanie sekretarza stanu podlegającego bezpośrednio pod premier Beatę Szydło oznacza podniesienie rangi projektu CPL ponad zakres obowiązków Ministerstwa Infrastruktury. Nowy sekretarz stanu będzie bliżej współpracował z Ministerstwem Rozwoju niż z resortem odpowiedzialnym za infrastrukturę.

Do zadań pełnomocnika rządu będzie należała analiza prawnych, technicznych i ekonomicznych uwarunkowań przygotowania oraz realizacji inwestycji, przygotowanie projektu założeń inwestycji i koncepcji realizacji działań koniecznych do przeprowadzenia inwestycji oraz przygotowanie propozycji zmian legislacyjnych i zmian w rządowych dokumentach strategicznych, koniecznych do przeprowadzenia inwestycji.

Pełnomocnik ma blisko współpracować z podlegającym pod Ministerstwo Rozwoju Polskim Funduszem Rozwoju - ta instytucja niemal na pewno odegra kluczową rolę w finansowaniu CPL.

Ustanowienie pełnomocnika ds. CPL oznacza osłabienie pozycji ministra infrastruktury i budownictwa, Andrzeja Adamczyka, który de facto traci kontrolę nad projektem. Nadzór nad przygotowaniem do budowy lotniska przejmuje w praktyce wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Jak wynika z naszych informacji, bezpośrednio za inwestycję będzie odpowiedzialna wiceminister Jadwiga Emilewicz.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie pełnomocnikiem rządu ds. CPL.

Ostatnie komentarze

gość_6138d 2017-05-02 22:46   
gość_6138d - Profil gość_6138d
Jeśli rzeczywiście Baranów, to będzie świetna wiadomość. To chyba najlepsza potencjalna lokalizacja.
lysypiotr76 2017-05-02 12:12   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Nazwisko pełnomocnika poznamy tuż po długim weekendzie. Jest też już chyba lokalizacja. Gmina Baranów w powiecie Grodzisk Mazowiecki zamiast Mszczonowa.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy