BoraJet zawiesza działalność

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 kwietnia 2017 08:10
Turecka regionalna linia lotnicza BoraJet zawiesiła działalność z powodu braku wystarczającej liczby sprawnych samolotów. Przewoźnik zamierza jednak zacząć ponownie latać w 2018 r., po uruchomieniu nowego lotniska w Stambule.
Reklama

Jak przypomina Air Transport World, linia korzystała z ośmiu embraerów w wariantach 190 i 195, ale obecnie cztery z nich są niesprawne. Kolejne trzy wkrótce trafią z powrotem do leasingodawców. Ostatni embraer razem z dwoma odrzutowcami biznesowymi we flocie linii nadal będą wykorzystywane do obsługi czarterów biznesowych.

W styczniu linia BoraJet została przejęta za ponad 250 mln dolarów przez prywatną turecką grupę inwestycyjną SBK Holding.


30 tys. pasażerów BoraJet, których dotknęło zawieszenie lotów przez tę linię, zostało skierowanych na loty obsługiwane przez Turkish Airlines.

Po wznowieniu operacji linia ma latać samolotami bombardier CSeries. Na razie nie wiadomo, skąd je pozyska. Jesienią zeszłego roku przewoźnik podpisał kontrakt z leasingodawcą AerCap na wynajem łącznie pięciu embraerów z rodziny E2. Nie wiadomo, czy ich pozyskanie nadal jest aktualnym planem.

Linia przed zawieszeniem operacji oferowała głównie połączenia krajowe w Turcji z baz w Stambule-Sabiha Gokcen i Adanie. Obsługiwała także trasy międzynarodowe z tych dwóch lotnisk oraz Ankary do Berlina-Tegel, Kolonii/Bonn, Stuttgartu i Triestu.

fot. Dominik Sipinski
Reklama
Tagi
borajet

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama