×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BoraJet zawiesza działalność


Turecka regionalna linia lotnicza BoraJet zawiesiła działalność z powodu braku wystarczającej liczby sprawnych samolotów. Przewoźnik zamierza jednak zacząć ponownie latać w 2018 r., po uruchomieniu nowego lotniska w Stambule.


Jak przypomina Air Transport World, linia korzystała z ośmiu embraerów w wariantach 190 i 195, ale obecnie cztery z nich są niesprawne. Kolejne trzy wkrótce trafią z powrotem do leasingodawców. Ostatni embraer razem z dwoma odrzutowcami biznesowymi we flocie linii nadal będą wykorzystywane do obsługi czarterów biznesowych. 

W styczniu linia BoraJet została przejęta za ponad 250 mln dolarów przez prywatną turecką grupę inwestycyjną SBK Holding.


30 tys. pasażerów BoraJet, których dotknęło zawieszenie lotów przez tę linię, zostało skierowanych na loty obsługiwane przez Turkish Airlines. 

Po wznowieniu operacji linia ma latać samolotami bombardier CSeries. Na razie nie wiadomo, skąd je pozyska. Jesienią zeszłego roku przewoźnik podpisał kontrakt z leasingodawcą AerCap na wynajem łącznie pięciu embraerów z rodziny E2. Nie wiadomo, czy ich pozyskanie nadal jest aktualnym planem.

Linia przed zawieszeniem operacji oferowała głównie połączenia krajowe w Turcji z baz w Stambule-Sabiha Gokcen i Adanie. Obsługiwała także trasy międzynarodowe z tych dwóch lotnisk oraz Ankary do Berlina-Tegel, Kolonii/Bonn, Stuttgartu i Triestu. 

fot. Dominik Sipinskigość_a98e9 - Profil
gość_a98e9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie