W Emirates pracuje 700 Polek i Polaków

11 kwietnia 2017 07:50
5 komentarzy

Obecnie spośród ponad 20 tys. zatrudnionych w liniach Emirates ponad 700 stanowią Polacy. Przewoźnik chce przyciągnąć kolejnych przede wszystkim korzystnym pakietem zatrudnienia.


Reklama
- Mamy w tej chwili 255 maszyn, co sprawia, że jesteśmy jedną z największych międzynarodowych linii na świecie. Od listopada ubiegłego roku jesteśmy jedynym operatorem floty składającej się wyłącznie z airbusa A380, największego pasażerskiego dwupokładowego samolotu i boeinga 777. W związku z tym niewątpliwie zapotrzebowanie na nowe załogi i na nowych pilotów jest ogromne - podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes Maciej Pyrka, country manager Emirates Polska.

Obecnie linie Emirates dysponują 255 szerokokadłubowymi samolotami, jednak w najbliższym czasie flota ma się powiększyć o kolejne 200 maszyn. Dynamiczny rozwój w połączeniu z rozbudowywaną siatką połączeń sprawiają, że zatrudnienie rośnie.


- W strukturach Emirates pracuje obecnie ponad 700 Polaków. To przede wszystkim członkowie obsługi pokładowej. Są lubiani i cenieni przez zwierzchników, odnaleźli się w Dubaju i nie chcemy na tym poprzestać. Uważamy, że to jest bardzo właściwy kierunek, jeżeli chodzi o poszukiwanie naszych pracowników - przekonuje Pyrka.

Przewoźnik prowadzi rekrutacje w 14 europejskich miastach, w tym w Warszawie. Jak wskazuje country manager Emirates Polska, plany zatrudnienia są ambitne - w dużej mierze są one uzależnione od dostaw nowych samolotów i otwierania nowych połączeń.

Tylko w 2014 r. do linii Emirates napłynęło blisko 0,5 mln podań o pracę na ponad 2 tys. stanowisk. Każdego miesiąca portal rekrutacyjny odwiedza ok. 1 mln osób z całego świata. Kandydatów przyciąga pakiet zatrudnienia, m.in. zwolnienie z podatku do określonej kwoty i pakiet podróżniczy dla rodziny.

- Oferta dla pracowników jest atrakcyjna i konkurencyjna. Piloci będą mieli okazję cieszyć się nieopodatkowanym zarobkiem w Dubaju, a także ciekawym i bogatym pakietem socjalnym, m.in. połączonym pakietem medycznym, stomatologicznym, gwarantowane jest również miejsce zamieszkania proponowane przez linie i bogate diety dodatkowe - wymienia Maciej Pyrka.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_24486 2017-04-12 11:35   
gość_24486 - Profil gość_24486
Najlepszych ludzi mi zabrali! Tylko ta purpura i złoto...
gość_77ecf 2017-04-11 22:15   
gość_77ecf - Profil gość_77ecf
Aktualny pakiet zatrudnienia w ZEA nie zawiera żadnego zabezpieczenia emerytalnego, jeśli zatrudnienie odbywa się na arabskich warunkach. Dla ludzi młodych na kilka lat to jest jakaś opcja dorobienia się majątku, ale na dłuższa metę te warunki kosmicznie korzystne juz byc przestają.
gość_541fa 2017-04-11 18:23   
gość_541fa - Profil gość_541fa
przyszedł prikaz z centrali by Pan Pyrka wypowiedział się na ten temat i tak też się stało... portal zrobił bezpłatną reklamę, może ktoś się skusi...
zastanówmy się dlaczego nikt z krajów zamożnych nie należy do zacnego grona pracowników EK... hmmm
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy