×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Avolon kupił CIT Leasing


Irlandzka firma leasingowa Avolon kupiła zarejestrowaną w Nowym Jorku firmę z tego samego sektora, CIT Leasing. W efekcie powstał trzeci co do wielkości leasingodawca na świecie.


Zgodnie z danymi na koniec grudnia 2016 r., połączone floty Avolon i CIT Leasing liczą 868 samolotów (wraz z niezrealizowanymi dostawami) o łącznej wartośc 43 mld dolarów. 

Przejmując CIT Leasing za 10,4 mld dolarów, Avolon stał się właścicielem 334 samolotów oraz kolejnych 133 zamówień. 

Avolon po przejęciu CIT Leasing ma flotę liczącą 551 własnych samolotów (w tym 243 airbusy z rodziny A320 i 160 boeingi 737NG), 16 zarządzanych samolotów oraz 301 niezrealizowanych zamówień (w tym na 154 airbusy A320neo). Baza klientów połączonych firm obejmuje 149 firm w 62 krajach na całym świecie. 

Avolon to młoda firma - powstała dopiero w 2010 r. W styczniu 2016 r. za 7,6 mld dolarów przejęła ją spółka-córka chińskiego koncernu HNA Group. Celem nowego właściciela jest zdobycie pozycji lidera na rynku leasingu samolotów. Aby to zrobić, Avolon musi zmniejszyć dystans do firm GECAS i AerCap, które obecnie są ponaddwukrotnie większe od Avolonu pod względem wielkości floty. Liderzy mają też we flotach więcej samolotów szerokokadłubowych, których Avolon nie ma prawie wcale. 

gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie