×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Polskie VIP-y polecą boeingami 737-800


Inspektorat Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej podpisał umowę z Boeingiem na kupno dwóch nowych i jednego używanego boeinga 737-800. Samoloty będą wykorzystywane do transportu najważniejszych osób w państwie.Umowa jest warta 523 mln dolarów (ok. 2 mld zł) netto. 

Używany samolot będzie w konfiguracji pasażerskiej dla ok. 130 osób, natomiast nowe - w konfiguracji odrzutowców biznesowych (Boeing Business Jet) dla do 70 osób. Te drugie będą miały salon HEAD do przewozu kluczowych przedstawicieli administracji państwowej. Zgodnie z zapowiedziami wiceministra Bartosza Kownackiego, samoloty będą wyposażone w systemy obrony aktywnej i pasywnej oraz urządzenia zapewniające bezpieczną i tajną łączność z ziemią. Pierwszy samolot zostanie dostarczony do połowy listopada br., pozostałe dwa do 2020 r.

Wszystkie trzy samoloty będą miały zasięg pozwalający na przelot przez Atlantyk.

Zamówienie boeingów oraz wcześniejszy kontrakt na dwa mniejsze gulfstreamy G550 oznacza, że kontrakt na przewóz najważniejszych osób w państwie straci LOT. Obecnie polski przewoźnik przeznacza na ten cel dwa embraery 175. gość_41f1a - Profil
gość_41f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie