×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chiny chcą szkolić pilotów w Polsce


Nawet pół tysiąca pilotów cywilnych chcą wyszkolić w Polsce Chińczycy. W tej sprawie nawiązany już został pierwszy kontakt z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie - informuje dziennik.pl.

- Mamy własne lotnisko, które jest czwartym w Polsce, jeśli chodzi o liczbę operacji lotniczych. Jesteśmy w stanie przyjąć 50 studentów z Chin, w ciągu kilku tygodni polecę tam, by pokazać naszą ofertę - mówi Józef Zając, prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Szkoła w Chełmie szkoli obecnie najwięcej pilotów cywilnych w Polsce. W ubiegłym roku ukończyło ją ponad 30 absolwentów. By przyjąć 50 studentów z Chin, uczelnia musiałaby poczynić inwestycje, ale nawet wtedy liczba studentów, którzy mogliby przejść szkolenie byłaby zbyt mała w stosunku do chińskich potrzeb, dlatego nie wykluczone że o szkolenie pilotów z Państwa Środka poproszone byłyby inne szkoły, na przykład Politechnika Rzeszowska.

Oferta z Chin pojawiła się podczas wizyty parlamentarnej wicemarszałka Senatu i parlamentarzystów z Polsko-Chińskiej Grupy Parlamentarnej w tym kraju. 

- Ze strony chińskiej padła taka propozycja, którą przekazałem władzom uczelni w Polsce. Chinom brakuje obecnie ponad półtora tysiąca pilotów - mówi Grzegorz Czelej, wicemarszałek Senatu w rozmowie z dziennikiem.pl

We wrześniu ubiegłego roku Boeing opublikował raport, według którego do 2034 r. rejon Azji-Pacyfiku będzie potrzebował 226 tys. pilotów oraz 238 tys. techników. W tym czasie same Chiny będą potrzebowały 100 tys. pilotów.
gość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie