×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Europa Wschodnia napędza wzrosty w Dubaju


W lutym liczba międzynarodowych pasażerów w Dubaju wzrosła o 8,8 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Najbardziej wzrosła liczba pasażerów z Europy Wschodniej.
Łącznie w lutym obsłużonych było 6,95 mln pasażerów, a w ciągu dwóch pierwszych miesięcy tego roku 14,98 mln pasażerów, czyli o 9,3 proc. więcej niż w początku 2016 r. 

- Silny wzrost następuje po rekordowym styczniu, kiedy obsłużyliśmy 8 mln pasażerów i łączy się ze wzrostem ruchu przypadającym na trwające od czterech dni wakacje wiosenne, kiedy to przyjęliśmy ponad 1,1 mln pasażerów - spodziewamy się znakomitych wyników za I kwartał - powiedział Paul Griffiths, prezes Dubai Airports. 

W lutym odnotowano największy wzrost liczby pasażerów z Europy Wschodniej - 39,1 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Znacząco rosła także ilość pasażerów z Azji (o 23,8 proc.) oraz Ameryki Południowej (o 11,6 proc.)

Tak jak we wcześniejszych miesiącach, w lutym najwięcej pasażerów zostało obsłużonych na trasach do Indii - 938 tys. osób. Inne największe grupy pasażerów to osoby podróżujące na trasach pomiędzy Dubajem i Wielką Brytanią (517 tys.), Arabią Saudyjską (500 tys.) oraz Pakistanem (351 tys.)

W lutym najwięcej pasażerów podróżowało do portów lotniczych w Londynie (310 tys. osób), Dosze (247 tys. osób), Bangkoku (203 tys. osób) i Bombaju (194 tys. osób).


fot. Dubai Airports


gość_9477d - Profil
gość_9477d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie