Duty Free World i United zmieniają zakupy w locie

22 marca 2017 09:00
Linia United rezygnuje ze sprzedaży pokładowej towarów duty free. W zamian firma Duty Free World, która jest dostawcą tej usługi dla przewoźnika, uruchomi dla pasażerów możliwość zakupy produktów online.
Reklama
United przestanie proponować pasażerom zakupy duty free w trakcie lotu od 31 marca. Przewoźnik tłumaczy tę decyzję spadającymi wpływami z tej działalności. To skutek tego, że pokładowy sklep nie może konkurować ze znacznie lepiej zaopatrzonymi sklepami duty free na lotniskach.

Duty Free World, które jest operatorem wolnocłowej sprzedaży dla United, nie zamierza jednak zawieszać współpracy. Firma uruchomi sprzedaż online, w której asortyment będzie tak samo szeroki jak w sklepach lotniskowych, czyli szerszy w porównaniu do tego, co było sprzedawane na pokładach.

Pasażerowie będą kierowani do sklepu internetowego poprzez stronę United. Jak podkreśla Duty Free World, dla przewoźnika to bardzo dobre rozwiązanie, bo nadal będzie pobierał prowizję - podobnie jak ma to miejsce w przypadku sprzedaży pokładowej. Zakupy będą następnie dostarczane do pasażerów w ich domach lub pod inny adres.

Jak podkreśla Duty Free World, to pierwszy tego typu program sprzedaży online w segmencie duty free.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy