×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nierówne wyniki lotnisk MAG


Port lotniczy w Manchesterze zanotował w lutym wzrost liczby pasażerów o 11 proc., natomiast również należące do Manchester Airport Group Stansted straciło 2,2 proc. podróżnych.


Port lotniczy w Manchesterze odprawił w lutym 1,66 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 11 proc. w ujęciu rocznym. Według przedstawicieli portu lotniczego tak duży wzrost to połączenie wielu czynników - ferii zimowych, rozbudowanej oferty połączeń narciarskich oraz nieustannego rozwoju siatki połączeń dalekodystansowych.

Liczba operacji lotniczych w Manchesterze wzrosła o 7,2 proc. do 13,2 tys. Z kolei ruch cargo wzrósł o 11,2 proc. do 8,1 tys. ton. 

Z kolei lotnisko Londyn-Stansted, które również należy do Manchester Airport Group, obsłużyło w lutym 1,65 mln pasażerów. Był to spadek o 2,2 proc., choć - jak podaje lotnisko - po korekcie o jeden dzień mniej w tegorocznym lutym port zanotowałby wzrost o 1,4 proc. Liczba operacji lotniczych spadła o 5 proc. do 11,5 tys., a masa odprawionego cargo wzrosła o 0,2 proc. do 19,1 tys. 


Reklama


Booking.com
gość_02f77 - Profil
gość_02f77
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie