×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wiedeń: Wzrost o 3,2 proc. w lutym


Port lotniczy w Wiedniu odprawił w styczniu 1,39 mln pasażerów. To o 3,2 proc. więcej niż rok wcześniej. Statystyki napędzały połączenia na Bliski i Daleki Wschód.


W ubiegłym miesiącu w Wiedniu podróż rozpoczęło 1,09 mln pasażerów (wzrost o 5,1 proc.), a przesiadały się tam 294 tys. osób (spadek o 3 proc.). 

Największe wzrosty liczby pasażerów port lotniczy odnotował na kierunkach afrykańskich (22,9 proc.), bliskowschodnich (16,9 proc.) i dalekowschodnich (12,5 proc.). Ruch do Europy Zachodniej wzrósł o 3,3 proc., a do Wschodniej zmalał o 0,1 proc. Największy spadek odnotowano na kierunkach północnoamerykańskich - aż o 21 proc. 

Liczba operacji lotniczych w Wiedniu spadła o 5,1 proc. do 14,6 tys., a masa odprawionych ładunków cargo - o 1,7 proc. do 19,9 tys. ton.

Lotnisko na Malcie, należące do Flughafen Wien AG, zanotowało wzrost o 25,2 proc. do 296 tys. pasażerów. Z kolei port w Koszycach na Słowacji odnotował przyrost liczby pasażerów o 7,5 proc. do 23 tys. gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie