×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Polska napędza wzrost Lagardère Duty Free


W 2016 r. obroty duty free w polskich sklepach prowadzonych przed Lagardère wzrosły o 34 proc, co stanowi najlepszy wynik spośród wszystkich placówek na świecie zarządzanych przez firmę.


Jak wynika z ogłoszonych przez Lagardère Travel Retail wyników finansowych za 2016 r., był on udany dla firmy dzięki zanotowanemu 7,1-proc. wzrostowi wyników obrotów. Łącznie obroty w ubiegłym roku wyniosły 3,1 mld euro.

Na tle globalnych wyników wyróżnia się Polska, gdzie firma Lagardère Travel Retail odnotowała w ubiegłym roku najwyższy, 34-proc. wzrost obrotów w dziale duty-free oraz wysoki, 18-proc. łączny wzrost obrotów. Tak dobre wyniki były możliwe dzięki pomyślnemu otwarciu nowego sklepu Aelia na lotnisku w Warszawie w maju ubiegłego roku, oraz przyznaniu grupie we wrześniu 2015 r. koncesji na prowadzenie działalności handlowej w Krakowie. Ponadto grupie Lagardère pomogły ubiegłoroczne wzrosty liczby podróżnych na polskich lotniskach. 

W porównaniu do 2015 r. o 10,9 proc wzrosły obroty w rejonie Europy i Bliskiego Wschodu, o 9,7 proc. w Ameryce Północnej, i o 8 proc. w rejonie Azji-Pacyfiku. gość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie