HNA Group kupi lotnisko Hahn

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 marca 2017 11:00
Chiński prywatny koncern HNA Group, właściciel m.in. Hainan Airlines, odkupi od regionalnego rządu 82,5 proc. udziałów w spółce zarządzającej lotniskiem Hahn w Niemczech.
Reklama

Władze landu Nadrenia-Palatynat, które obecnie są właścicielem 82,5 proc. akcji spółki, nie ujawniły wartości transakcji. Według doniesień medialnych ma to być ok. 15 mln euro. Umowa nie została jeszcze sfinalizowana, ale według przedstawicieli władz jest to już pewne.

To już druga próba sprzedaży lotniska inwestorom z Chin. W 2016 r. władze landu porozumiały się z Shanghai Yiqian Trading, ale nabywca nie wpłacił ani centa z ustalonej kwoty 14 mln dolarów.

Po sfinalizowaniu Frankfurt-Hahn stanie się pierwszym zagranicznym lotniskiem w portfolio HNA Group. Koncern kontroluje obecnie 13 portów lotniczych w Chinach. HNA Group, poza Hainan Airlines, jest także właścicielem firm Swissport, gategroup i SR Technics, kilkunastu innych linii w Chinach (m.in. HK Express i Lucky Air) oraz ma udziały m.in. we francuskiej linii Aigle Azur i brazylijskiej Azul. Jest w trakcie finalizowania pozyskania udziałów w Virgin Australia i TAP Portugal.

Port lotniczy w Hahn obsłużył w 2016 r. 2,5 mln pasażerów. Z lotniska korzystają głównie Ryanair, Wizz Air i SunExpress. Poza Nadrenią-Palatynatem udziałowcem lotniska jest także land Hesja, w którym leży Frankfurt.
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama