×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


HNA Group kupi lotnisko Hahn


Chiński prywatny koncern HNA Group, właściciel m.in. Hainan Airlines, odkupi od regionalnego rządu 82,5 proc. udziałów w spółce zarządzającej lotniskiem Hahn w Niemczech.


Władze landu Nadrenia-Palatynat, które obecnie są właścicielem 82,5 proc. akcji spółki, nie ujawniły wartości transakcji. Według doniesień medialnych ma to być ok. 15 mln euro. Umowa nie została jeszcze sfinalizowana, ale według przedstawicieli władz jest to już pewne. 

To już druga próba sprzedaży lotniska inwestorom z Chin. W 2016 r. władze landu porozumiały się z Shanghai Yiqian Trading, ale nabywca nie wpłacił ani centa z ustalonej kwoty 14 mln dolarów. 

Po sfinalizowaniu Frankfurt-Hahn stanie się pierwszym zagranicznym lotniskiem w portfolio HNA Group. Koncern kontroluje obecnie 13 portów lotniczych w Chinach. HNA Group, poza Hainan Airlines, jest także właścicielem firm Swissport, gategroup i SR Technics, kilkunastu innych linii w Chinach (m.in. HK Express i Lucky Air) oraz ma udziały m.in. we francuskiej linii Aigle Azur i brazylijskiej Azul. Jest w trakcie finalizowania pozyskania udziałów w Virgin Australia i TAP Portugal. 

Port lotniczy w Hahn obsłużył w 2016 r. 2,5 mln pasażerów. Z lotniska korzystają głównie Ryanair, Wizz Air i SunExpress. Poza Nadrenią-Palatynatem udziałowcem lotniska jest także land Hesja, w którym leży Frankfurt. gość_d42a4 - Profil
gość_d42a4
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie