×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Austriacki sąd zablokował rozbudowę lotniska w Wiedniu


Stołeczny port lotniczy Schwechat nie może zostać rozbudowany, bo wpłynęłoby to na wzrost poziomu emisji dwutlenku węgla. Władze lotniskowej spółki zamierzają odwoływać się od decyzji sądu.


Rozbudowa miałaby polegać przede wszystkim na budowie trzeciej drogi startowej, dzięki czemu znacznie wzrosłaby przepustowość portu lotniczego. Według analiz doprowadziłoby to do wzrostu emisji gazów cieplarnianych o 2 proc. Sąd w Wiedniu uznał, że byłoby to zatem sprzeczne z obowiązującym w kraju prawem, zgodnie z którym do 2020 r. poziom emisji w kraju ma zmaleć o 2,25 proc. 

Władze lotniska w Wiedniu podkreśliły, że to bezprecedensowa i nieuzasadniona decyzja, bo na razie nie da się nawet oszacować, jaki efekt na poziom emisji miałaby budowa trzeciej drogi startowej.

Lotnisko w Wiedniu dysponuje obecnie dwoma skrzyżowanymi drogami startowymi. W 2016 r. odprawiło 23,35 mln pasażerów (23. wynik na kontynencie).gość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie