×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa porozumiała się ze związkowcami


Dzięki niezależnej mediacji Lufthansa porozumiała się ze związkiem zawodowym Vereinigung Cockpit w sprawie zmiany warunków zatrudnienia. Nowe rozwiązanie będzie kosztowało przewoźnika 85 mln euro rocznie.


Porozumienie nie jest jeszcze ostateczne - nowe warunki w referendum muszą zatwierdzić zrzeszeni w VC piloci. Głosowanie potrwa do końca marca. Przedstawiciele związku nazwali warunki "akceptowalnymi", ale nie będą prowadzić kampanii w celu przekonania załóg do ich przyjęcia. 

Nowe warunki obejmują przede wszystkim rozłożone na kilka lat podwyżki. Wynagrodzenia wzrosną łącznie o 8,7 proc. do końca 2019 r. Pierwsza podwyżka wejdzie w życie retroaktywnie od 1 stycznia 2016 r., kolejna - od początku tego roku. Następne zmiany zaplanowano na 1 stycznia 2018 i 2019 r. Dodatkowo dla pilotów przeznaczono jednorazowy bonus w łącznej wysokości 30 mln euro, co przełoży się na ok. 5 tys. euro dla pracownika pełnoetatowego. 

Władze Lufthansy już zapowiedziały, że w efekcie pójścia na ugodę zwiększa wykorzystanie załóg zatrudnionych przez spółkę-córkę Lufthansa CityLine, która nie jest objęta porozumieniem z VC. gość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie