×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa: Dwucyfrowy wzrost dzięki przejęciu Brussels


Koncern Lufthansa Group przewiózł w styczniu br. 7,88 mln osób, o 12,6 proc. więcej niż rok temu. Tak duży wzrost to przede wszystkim wartość wyłącznie statystyczna, bo dane obejmują przejęte w styczniu linie Brussels Airlines.


Linie sieciowe - Lufthansa, Swiss i Austrian zanotowały łącznie wzrost o 3,2 proc. do 6,19 mln pasażerów. Najwięcej osób przewiozła niemiecka Lufthansa (wzrost o 2,3 proc. do 4,29 mln), szwajcarska spółka obsłużyła 1,27 mln osób (wzrost o 6,4 proc.), a austriacka - 668 tys. (wzrost o 8,5 proc.). Średnie wypełnienie dla tych trzech linii wyniosło 76,8 proc., co stanowiło wzrost o 0,9 pkt. proc. 

Te trzy linie przewoziły pasażerów głównie na trasach europejskich (4,57 mln, wzrost o 3,5 proc.), choć najszybciej rosnącym rynkiem był Bliski Wschód wraz z Afryką (wzrost o 6,3 proc. do 359 tys.). 

Linie point-to-point, czyli niskokosztowe Eurowings i nowo przejęte Brussels Airlines, przewiozły w sumie w styczniu 1,69 mln osób (wzrost o 68,1 proc.). Tak duża zmiana to efekt włączenia do tej kategorii nowo przejętej belgijskiej spółki. Klasyfikacja jej razem z Eurowings uprawdopodabnia nieoficjalne informacje o planach integracji tych marek. 

Linie Eurowings przewiozły 1,18 mln pasażerów, a Brussels Airlines - 513 tys. W podziale na kierunki 1,5 mln osób skorzystało z połączeń krótkodystansowych, a 188 tys. - z dalekodystansowych. W tej drugiej większy udział miały belgijskie linie, które poza Europę przewiozły ok. 110 tys. osób. gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie