Ekspansja Ryanaira w Izraelu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 lutego 2017 08:20
7 komentarzy
Ryanair uruchomi w sezonie zimowym 14 zupełnie nowych tras z Izraela: sześć z lotniska w Tel Awiwie i osiem z kurortu Ejlat na południu kraju. Połowa z tych tras będzie łączyła te miasta z Polską.
Reklama
W sezonie zimowym przewoźnik poleci z Tel Awiwu do Baden-Baden, Gdańska, Krakowa, Poznania, Wrocławia (po dwa razy tygodniowo) i Mediolanu-Bergamo (cztery razy w tygodniu). Ryanair utrzyma także na zimę startujące już w marcu loty z Pafos na Cyprze do Tel Awiwu z niezmienną częstotliwością raz dziennie.

Z kolei z Ejlatu linia uruchomi nowe trasy do Baden-Baden, Berlina, Brukseli-Charleroi, Hahn, Gdańska, Mediolanu-Bergamo, Poznania i Modlina - wszystkie będą obsługiwane po dwa razy tygodniowo. Linia zapowiedziała też utrzymanie na zimę obecnie oferowanych lotów do Bratysławy, Budapesztu, Krakowa i Kowna.

O ekspansji Ryanaira na trasach między Polską a Izraelem pisaliśmy już wczoraj.

Rozwój siatki połączeń z Izraela to efekt hojnych zachęt w formie dopłat ze strony lokalnego ministerstwa turystyki. Izraelscy politycy rozważają też zmianę przepisów, która umożliwiłaby zagranicznym liniom tworzenie baz w tym kraju. Ryanair wyraził już zainteresowanie ulokowaniem samolotów na obydwu lotniskach.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pcharasz 2017-02-03 08:32   
pcharasz - Profil pcharasz
Ejlat ma sporo dużych hoteli z basenami, wiele koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Potworzyło się trochę atrakcji innych niż samo morze. Do tego do Jordanii blisko, w pobliżu też jest pustynia, a nad Morze Martwe można dojechać w 2-3 godziny.
YouOughtBeWorkingNow 2017-02-02 19:54   
YouOughtBeWorkingNow - Profil YouOughtBeWorkingNow
Wevsterrr: Skoro przelot długi, to i dojazd moze być dłuższy.

A na serio, to wydaje mi się, że TLV jest po prstu za drogi dla FR. Niemniej jednak pustynne południe Izraela jest samo w sobie atrakcją turystyczną. Pewnie dużo część turystów po zwiedzeniu Jerozolimy, odpoczywa właśnie w Eilacie. Plus zawsze można przejechać na, podobno ładniejszą, stronę Jordańską.
gość_6c96d 2017-02-02 19:36   
gość_6c96d - Profil gość_6c96d
E tam 11km, a jaki problem- zawsze można pozyskać trochę ziemi -kto zabroni US, UE ONZ?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy