Fraport w czołówce zrównoważonych firm

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
20 stycznia 2017 11:00
Fraport, właściciel i operator portu lotniczego we Frankfurcie, trafił na listę 100 światowych przedsiębiorstw o najbardziej zrównoważonym rozwoju, opublikowaną przez firmę badawczą Corporate Knights.
Reklama

Dołączenie Fraportu do listy Global 100 zostało ogłoszone podczas trwającego Światowego Forum Ekologicznego w Davos w Szwajcarii. Przygotowując tegoroczną edycję listy, organizacja Corporate Knights przebadała prawie 5 tys. przedsiębiorstw z całego świata w takich kategoriach jak dokonania ekonomiczne, działania na rzecz środowiska naturalnego oraz aspekty społeczne działalności. Łącznie o dołączeniu Fraportu do prestiżowej listy zadecydowało 14 wskaźników.

- Przyszły zrównoważony rozwój portu lotniczego we Frankfurcie mierzony jest nie tylko liczbą połączeń oraz zyskami finansowymi, ale także tym, jak działamy na rzecz naszych pracowników i środowiska naturalnego. Bycie przedsiębiorstwem uznanym jako jedno ze stu o najbardziej zrównoważonym rozwoju utwierdza nas w naszym podejściu mającym na celu łączenie rozwoju ekonomicznego z odpowiedzialnym zarządzaniem - powiedział Stefan Schulte, prezes zarządu Fraport AG.

Przyjęcie Fraportu do listy Global 100 to kolejne już wyróżnienie przyznane lotnisku we Frankfurcie. W ubiegłym roku firma po raz jedenasty z rzędu została umieszczona na liście FTSE4Good Index, z kolei agencja ratingowa Oekom Research z Monachium, oceniająca inwestycje cechujące się zrównoważonym rozwojem, po raz kolejny przyznała Fraport AG rating “Prime Status”.

Ponadto Fraport znajduje się na listach Ethibel Sustainability Index (ESI) Excellence Europe oraz Euronext Vigeo Eiris – Eurozone 120, a także na niemieckim indeksie giełdowym Deutschland Ethik 30, od momentu jego ustanowienia w 2014 r.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama