×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Helsinkach zapłacimy poprzez AliPay


Port lotniczy w Helsinkach wprowadził system płatności AliPay, z którego korzystają pasażerowie z Chin.


Operator portu lotniczego, firma Finavia, wyjaśnił że nowe udogodnienie spowoduje że podróże przez Helsinki staną się przyjemniejsze dla pasażerów z Chin, którzy są najszybciej rosnącą grupą klientów lotniska w Helsinkach, oraz grupą pasażerów, która wydaje na lotnisku najwięcej pieniędzy. Jak dodaje Finavia, port lotniczy w Helsinkach jest jednym z pierwszych w Europie, który akceptuje tę formę płatności. Korzystając z systemu AliPay płacić można także w Monachium oraz we Frankfurcie.

Na razie system płatności AliPay akceptowany jest w kilku sklepach na lotnisku w stolicy Finlandii: w Iittala, M-Box, Finspiration, Lindroos oraz outlecie sprzedającym produkty związane z Muminkami. Docelowo aplikacja AliPay będzie akceptowana we wszystkich placówkach lotniskowych. 

- Blisko pracujemy z naszymi partnerami biznesowymi by zwiększyć poziom satysfakcji konsumentów. System AliPay przyjął się bardzo dobrze i zachęcamy naszych przedsiębiorców by aktywowali tę opcję płatności. Jeżeli dołączą do niego najwięksi operatorzy na lotnisku, to liczba placówek akceptujących AliPay natychmiast wzrośnie dziesięciokrotnie - powiedziała dyrektor usług komercyjnych Finavii, Elena Stenholm.

AliPay to nie jedyne rozwiązanie z którego mogą korzystać pasażerowie z Chin - w tej chwili w większości placówek na lotnisku w Helsinkach można dokonywać płatności w oparciu o chiński system płatności UnionPay.

AliPay jest częścią największej na świecie platformy handlu online, Alibaba. Umożliwia dokonywanie płatności przy użyciu smartfonów, dzięki czemu użytkownicy nie muszą nosić przy sobie gotówki lub kart płatniczych. Jak informuje Alibaba, w Chinach z systemu AliPay korzysta około 400 mln użytkowników.

fot. AliPay, Mirosław Pachowiczgość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie