×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szczecin będzie miał terminal cargo


Na lotnisku w Goleniowie powstanie terminal cargo oraz hangar dla dwóch samolotów - informuje Radio Szczecin. Nie wiadomo, kto jest inwestorem.


Prace budowlane mają potrwać dwa lata. Lotnisko podpisało na razie jedynie umowę przedwstępną na sprzedaż 14-hektarowej działki z nieujawnionym inwestorem. Dzięki inwestycji wpływy z obsługi cargo mają wzrosnąć z obecnych 500 tys. zł rocznie do nawet 5 mln. 

- Będzie to w pełni wyposażony budynek, np. w urządzenia do prześwietlania towarów, w tym tych ponadgabarytowych. Będzie spełniał wszystkie formy fitosanitarne, związane z ewentualnym eksportem lub importem zwierząt. Magazyny cargo będą w pełni dostosowane do tego, aby kompleksowo obsługiwać cały region Pomorza Zachodniego i część północno-wschodnich Niemiec - tłumaczy Krzysztof Domagalski, rzecznik lotniska, w rozmowie z lokalną rozgłośnią.

Od stycznia do października 2015 r. lotnisko Szczecin-Goleniów odprawiło 540 ton cargo, z czego 406 ton stanowiły ładunki przywożone do Szczecina. Obecnie w tym porcie lotniczym nie ma infrastruktury wyspecjalizowanej do obsługi ładunków cargo. 

Wydzielone terminale cargo funkcjonują na większości polskich lotnisk. Nie ma ich tylko w Babimoście, Bydgoszczy, Olsztynie-Mazurach i Radomiu. gość_4c7da - Profil
gość_4c7da
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie