×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Otwarte niebo pomiędzy Australią i Tajwanem


Władze Tajwanu i Australii porozumiały się w sprawie zniesienia limitów w pasażerskim ruchu lotniczym pomiędzy obiema wyspami.


Zmiany w dwustronnej umowie o ruchu lotniczym weszły w życie 15 grudnia zastępując stare zasady, zgodnie z którymi ruch pomiędzy Tajwanem i Australią ograniczony był do 6 tys. pasażerów tygodniowo. 

Decyzja władz w Tajpej o podpisaniu nowelizacji umowy z Australią jest częścią polityki koncentrowania się na współpracy z państwami południowo-azjatyckimi oraz Australią i Nową Zelandią, co ma zmniejszyć zależność gospodarczą Tajwanu od Chin. Dla branży lotniczej może oznaczać ważny krok w stworzeniu z Tajwanu bazy przesiadkowej dla lotów z Europy i Ameryki do Australii, co z kolei wpłynęłoby na zwiększenie oferowania na lotach do Australii. 

Jak pokazują dane Tourism Research Australia systematycznie zwiększa się liczba Tajwańczyków odwiedzających Australię oraz Australijczyków i Nowozelandczyków odwiedzających Tajwan. 

Obecnie loty na trasie z Tajwanu do Australii obsługują dwie linie lotnicze. Tajwański przewoźnik narodowy, China Airlines, lata z Tajpej do Brisbane (1,5 tys. miejsc tygodniowo), Melbourne (oferowanie 920 miejsc tygodniowo) oraz Sydney (oferowanie 2,2 tys. miejsc tygodniowo).

Linie EVA Air latają z Tajpej do Brisbane, oferując 1,3 tys. miejsc tygodniowo. 

Na początku tego miesiąca władze Australii podpisały podobną umowę o zniesieniu ograniczeń w ruchu pasażerskim z władzami Chińskiej Republiki Ludowej.


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie