Otwarte niebo pomiędzy Australią i Tajwanem

21 grudnia 2016 06:34
Władze Tajwanu i Australii porozumiały się w sprawie zniesienia limitów w pasażerskim ruchu lotniczym pomiędzy obiema wyspami.
Reklama
Zmiany w dwustronnej umowie o ruchu lotniczym weszły w życie 15 grudnia zastępując stare zasady, zgodnie z którymi ruch pomiędzy Tajwanem i Australią ograniczony był do 6 tys. pasażerów tygodniowo.

Decyzja władz w Tajpej o podpisaniu nowelizacji umowy z Australią jest częścią polityki koncentrowania się na współpracy z państwami południowo-azjatyckimi oraz Australią i Nową Zelandią, co ma zmniejszyć zależność gospodarczą Tajwanu od Chin. Dla branży lotniczej może oznaczać ważny krok w stworzeniu z Tajwanu bazy przesiadkowej dla lotów z Europy i Ameryki do Australii, co z kolei wpłynęłoby na zwiększenie oferowania na lotach do Australii.

Jak pokazują dane Tourism Research Australia systematycznie zwiększa się liczba Tajwańczyków odwiedzających Australię oraz Australijczyków i Nowozelandczyków odwiedzających Tajwan.

Obecnie loty na trasie z Tajwanu do Australii obsługują dwie linie lotnicze. Tajwański przewoźnik narodowy, China Airlines, lata z Tajpej do Brisbane (1,5 tys. miejsc tygodniowo), Melbourne (oferowanie 920 miejsc tygodniowo) oraz Sydney (oferowanie 2,2 tys. miejsc tygodniowo).

Linie EVA Air latają z Tajpej do Brisbane, oferując 1,3 tys. miejsc tygodniowo.

Na początku tego miesiąca władze Australii podpisały podobną umowę o zniesieniu ograniczeń w ruchu pasażerskim z władzami Chińskiej Republiki Ludowej.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy