×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Thomas Winkelmann nowym prezesem airberlin


Były wiceprezes Lufthansy odpowiedzialny za niskokosztową markę Germanwings zostanie prezesem airberlin 1 lutego 2017 r. Obecny szef tej linii, Stefan Pichler, po dwóch latach postanowił wrócić do Australii, gdzie mieszkał wcześniej.Stefan Pichler był prezesem airberlin od lutego 2015 r. Wcześniej zarządzał linią Fiji Airways. Po przyjściu do airberlin przedstawił nową strategię, która miała doprowadzić do odzyskania rentowności przez linię już w 2016 r. Jednak mimo coraz mocniejszych cięć oferty spółka cały czas przynosi straty. 

Pichler sam złożył rezygnację i zapowiedział, że zamierza wrócić do Australii. 

- Stefan znalazł strategiczne rozwiązanie problemów airberlin i stworzył rozbudowany plan restrukturyzacji. Życzę mu wszystkiego dobrego w przyszłości - skomentował zmianę James Hogan, prezes Etihad Airways Group, największego akcjonariusza airberlin.

Thomas Winkelmann, który przejmie po Pichlerze stery w airberlin, ma doświadczenie z koncernu Lufthansa Group, w którym pracował od 1998 r. Najpierw zajmował się sprzedażą m.in. na rynkach amerykańskich. Od 2006 do 2015 r. był prezesem należącej do tego koncernu linii Germanwings - stanowisko to zostało zlikwidowane po integracji Germanwings i przekształceniu tej linii w Eurowings, część Lufthansa Group. W listopadzie 2015 r. Winkelmann został dyrektorem hubu Lufthansy w Monachium.

airberlin niedawno podpisało umowę na wynajem 38 airbusów A319 i A320 liniom Eurowings i Austrian Airlines. Eurowings to dawne Germanwings, którym jeszcze nieco ponad rok temu zarządzał Winkelmann.
gość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie