×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian odebrał pierwszego airbusa


Norweska linia odebrała pierwszego z zamówionych 70 airbusów A320neo. Jednak samolot nie trafi do Norwegii - został od razu wyleasingowany przewoźnikowi HK Express z Hongkongu.

Odbiorcą nowych airbusów formalnie jest spółka-córka Norwegiana, Arctic Aviation Assets. To firma leasingowa, założona przez Norwegiana w celu znalezienia chętnych na samoloty, których spółka nie jest w stanie sama wykorzystać przy obecnej siatce połączeń. 

Pierwszym klientem AAA jest HK Express, który wyleasinguje od Norwegów 12 airbusów A320neo. 

Kolejne modele tego typu mogą jednak trafić już do floty Norwegiana - dotyczy to szczególnie kolejnej partii 30 modeli A321 o zwiększonym zasięgu, które linia zamówiła w tym roku. Dzięki tym samolotom Norwegian może uruchomić nowe połączenia m.in. ze Skandynawii do Azji, z Europy Zachodniej na wschodnie wybrzeże USA czy nawet do Ameryki Łacińskiej. 

A321LR będą zapewne wykorzystywane na tych trasach, gdzie szerokokadłubowe boeingi 787 Dreamliner latałyby zbyt słabo wypełnione. 

Obecnie Norwegian we własnej flocie wykorzystuje jedynie boeingi - wąskokadłubowe maszyny 737-800 oraz szerokokadłubowe Dreamlinery w wariantach 787-8 i -9.gość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie