×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejny strajk pilotów Lufthansy


315 tys. pasażerów będzie miało problemy podczas podróży z uwagi na kolejny dwudniowy strajk pilotów Lufthansy. Dziś (29.11) i jutro odwołanych zostanie łącznie ok. 1,7 tys. lotów, w tym ponad 50 do i z Polski.

To kolejny protest związku zawodowego pilotów Vereinigung Cockpit. Protestują oni już po raz 15. od 2014 r. - po raz ostatni w zeszłym tygodniu. Domagają się podwyżki płac dla wszystkich 5,4 tys. zrzeszonych w związku pilotów o 22 proc. rozłożoną na pięć lat, ale wchodzącą w życie retroaktywnie od końca kwietnia 2012 r. Średnio rocznie to wzrost o 3,7 proc. 

Przewoźnik oferuje obecnie pilotom podwyżkę o 2,4 proc. za 2016 r. i o kolejne 2 proc. w 2017 r. Do tego w zamian za retroaktywną podwyżkę pracownicy mieliby otrzymać jednorazową wypłatę w wysokości równej 1,8-krotności miesięcznej pensji.

Piloci nie są skłonni zaakceptować tych propozycji, a po tym, jak sąd w Monachium orzekł legalność strajku, zamierzają dalej protestować. Każdy dzień protestu kosztuje przewoźnika ok. 10 mln euro.

Zgodnie z informacjami przewoźnika, dziś i jutro odwołanych zostanie 27 połączeń do i z Warszawy, 20 do i z Krakowa oraz cztery do i z Poznania. Do pozostałych polskich miast przewoźnik zamierza wykonać loty zgodnie z rozkładem, ale nie wiadomo, czy w trakcie strajku nie dojdzie do zmian. Loty linii Swiss, Eurowings i Austrian Airlines, wchodzących w skład Lufthansa Group, odbędą się zgodnie z planem. gość_16f3f - Profil
gość_16f3f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie