×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie Ryanair oraz TUIfly będą musiały zwrócić dopłaty


Komisja Europejska nakazała przewoźnikowi z Irlandii zwrot pomocy publicznej, którą otrzymał od portu lotniczego Klagenfurt w Austrii. Bruksela wydała podobną decyzję dotyczącą linii TUIfly.Postępowanie kontrolne prowadzone przez Komisję Europejską ujawniło, że niektóre usługi oraz umowy marketingowe zawarte pomiędzy austriackim lotniskiem a Ryanairem, TUIfly oraz liniami Hapag-Lloyd Express, które następnie weszły w skład TUIfly, doprowadziły do tego, że wymienieni przewoźnicy uzyskali nieuczciwą przewagę rynkową.

- Co więcej, zawarte porozumienia ograniczyły koszty operacyjne przewoźników, co nie znajduje uzasadnienia we wspólnych celach transportowych. W związku z tym porozumienia te naruszają konkurencję na wspólnym rynku, co jest pogwałceniem europejskich zasad regulujących pomoc publiczną - orzekła Komisja Europejska. 

W związku z tym Ryanair będzie musiał zwrócić 2 mln euro, TUIfly - 1,1 mln euro, a Hapag-Lloyd Express 9,6 mln euro nienależnie otrzymanej pomocy. Kwoty te zostaną zwrócone lotnisku.

- Odnotowaliśmy decyzję portu lotniczego w Klagenfurcie, do którego przestaliśmy wykonywać operacje w 2013 r. Nie zgadzamy się z decyzją, nasi prawnicy będą się od niej odwoływali - poinformował Ryanair w oświadczeniu przesłanym do redakcji Pasazer.com.gość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie