×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lagardère rośnie w III kwartale


Firma Lagardère Travel Retail zwiększyła obroty o 6,1 proc. w III kwartale 2016 r. Za wzrost, w którym nie uwzględniono działalności dystrybucyjnej, odpowiada rozwój siatki sklepów oraz nowych modeli działalności.W trzecim kwartale obroty firmy wynosiły 1,97 mld euro. Całkowita wartość obrotów na dzień 30 września zwiększyła się do 2,78 mld euro, co stanowi wzrost 8,2 proc. (4,9 proc liczony like-for-like). Różnice w przedstawianych danych spowodowane są negatywnym wpływem różnic kursowych ( -22 mln euro) wywołanym głównie przez spadek wartości polskiego złotego, brytyjskiego funta, dolarów kanadyjskich oraz australijskich.

Firma zanotowała niewielki, 0,9 proc. spadek we Francji, wywołany spadkiem liczby turystów po atakach terrorystycznych w Paryżu i Nicei. Poza Francją, rynek europejski zanotował silny, 11,2-pro. wzrost. Wzrost ilości pasażerów i nowe połączenia doprowadziły do 24,2-proc. wzrostu obrotów w Polsce oraz 6,7-proc. we Włoszech. W Wielkiej Brytanii obroty wzrosły o 18,9 proc. dzięki zakrojonemu na szeroką skalę procesowi remontu sklepów na lotnisku Luton w Londynie, zakończonemu tego lata. Silne wzrosty obrotów (20,3 proc.) zostały odnotowane w Rumunii dzięki rozwojowi sklepów z artykułami spożywczymi oraz zwiększeniu cen wyrobów tytoniowych w tym kraju. 

W Ameryce Północnej w III kwartale firma Lagardère odnotowała 6,9 proc. wzrost obrotów, dzięki zwiększeniu siatki sklepów i wprowadzeniu efektu synergii placówek handlowych. 

W regionie Azji - Pacyfiku wzrost wynosił 1,8 proc. Trend wzrostowy został utrzymany dzięki dobrym wynikom sprzedaży sklepów odzieżowych w Chinach oraz duty free w Australii i Nowej Zelandii, co zrekompensowało spadki wpływów spowodowane zmniejszeniem się liczby placówek. 

Działalność travel retail w dziale dystrybucji w III kwartale 2016 r. odnotowała spadek o 4,2 proc. 
gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie