SA będzie współpracował z Juneyao Airlines

12 października 2016 13:20
1 komentarz
W drugim kwartale przyszłego roku Juneyao Airlines staną się “Conneting Partner” sojuszu Star Alliance. Współpraca sojuszu z chińskim przewoźnikiem zwiększy możliwości podróży z Szanghaju.
Reklama
Model “Connecting Partner” został wprowadzony przez Star Alliance w zeszłym roku, umożliwi on przewoźnikom, którzy nie chcą stać się pełnoprawnymi członkami SA współpracę z sojuszem. W praktyce uczestnictwo w programie “Connecting Partner” przewidziane jest dla przewoźników niskokosztowych oraz hybrydowych.

Dzięki modelowi "Connecting Partner" pasażerowie linii zrzeszonych w Star Alliance będą mogli kupić bilet łączony, w którym jeden z odcinków będzie obsługiwany przez przewoźnika niskokosztowego lub hybrydowego. Możliwy będzie (w przypadkach, gdy pozwala na to prawo) bezpośredni transfer pasażera i jego bagażu.

Partnerzy Star Alliance będą też oferowali dodatkowe przywileje pasażerom ze statusem "Gold" w tym sojuszu lotniczym. Może to uwzględniać np. dodatkowy bagaż czy priorytet przy odprawie.

Najnowszym “Connecting Partner” sojuszu w drugim kwartale 2017 roku staną się linie lotnicze Juneyao Airlines, których flota składa się z 56 samolotów rodziny airbus A320 o średnim wieku trzech lat. Rocznie linie przewożą ponad 10 milionów pasażerów.

- Juneyao Airlines są niesamowitym dodatkiem do propozycji naszej siatki połączeń w Chinach, w szczególności na lokalnym rynku Szanghaju - ogłosił prezes Star Alliance, Mark Schwab.

Przewoźnik, który operuje z dwóch szanghajskich lotnisk, Pudong International oraz Hongqiao International, oferuje tygodniowo 1,7 tys połączeń do 69 kierunków. W tej chwili 17 linii lotniczych zrzeszonych w SA oferuje łącznie 1,6 tys lotów tygodniowo z lotnisk w Szanghaju.

- Juneyao Airlines są dumne mogąc odegrać rolę w powiększeniu siatki Star Alliance poprzez dwa lotniska w Szanghaju. Cieszymy się, że już niedługo będziemy mogli powitać pasażerów tranzytowych Star Alliance na naszych pokładach. Oferujemy 53 dodatkowe trasy, które uzupełnią istniejącą ofertę Star Alliance. - powiedział prezes Juneyao Airlines, Wang Junjin.

Na lotach łączonych obsługiwanych przez przewoźnika z Chin, posiadacze złotych kart Star Alliance będą mogli korzystać z licznych przywilejów, takich jak dostęp do saloników biznesowych, wydzielony fast-track przy kontroli bezpieczeństwa, prawo do dodatkowego bagażu, priority check-in, pierwszeństwo wejścia na pokład, pierwszeństwo przy standby, pierwszeństwo przy otrzymywaniu bagażu.

Pozostali pasażerowie skorzystają na możliwości łączonej rezerwacji biletów, jednak nowe porozumienie nie zagwarantuje ułatwień w transferach na lotniskach w Szanghaju. Przesiadając się w Szanghaju Pudong na lot inny niż Air New Zealand, musimy przejść kontrolę graniczną, odebrać swój bagaż, udać się do stanowiska odprawy, gdzie konieczne jest nadanie bagażu na dalszy lot i ponowne przejście przez kontrolę graniczną.

Dla sojuszy Star Allianace nowa umowa oznacza szansę na silniejsze zaznaczenie obecności na ważnym lokalnym rynku Sznghaju, gdzie do tej pory pod względem operacji lotniczych dominował sojusz Sky Team reprezentowany między innymi przez China Eastern Airlines, China Southern Airlines czy Shanghai Airlines.

fot. Airbus

Ostatnie komentarze

gość_500a2 2016-10-12 15:02   
gość_500a2 - Profil gość_500a2
fot. Airbus - kiedy tu nie ma żadnego zdjęcia. :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy