Helsinki zyskują połączenie do chińskiego Zhengzhou

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
14 października 2020 09:00
1 komentarz
Juneyao Air, przewoźnik z siedzibą w Szanghaju, obsłuży loty z Finlandii do Zhengzhou w prowincji Henan. Loty będą realizowane we współpracy z Finnair.
Reklama

Pierwszy lot Zhengzhou do Helsinek odbył się 12 października 2020 r. Służby lotniskowe powitały nowego przewoźnika salutem wodnym. Loty będą się odbywać raz w tygodniu, w poniedziałki. Bardzo prawdopodobne jest zwiększenie częstotliwości do przynajmniej trzech lotów w tygodniu, jeżeli loty spotkają się z dostatecznym zainteresowaniem, a pandemia koronawirusa ustąpi.
  • HO1665 Zhengzhou 1:55 – Helsinki 6:10 (1------)
  • HO1666 Helsinki 20:30 – Zhengzhou 10:00+1 (1------)
Loty z prowincji Henan do Helsinek będą obsługiwane przez boeinga 787-9, który w konfiguracji Juneyao Air zabiera na pokład 324 pasażerów, w tym 29 w klasie biznesowej. Bilety na loty do końca sezonu zimowego 2020/2021 dostępne są u przewoźnika oraz u pośredników.

Jak tłumaczy Juneyao Air, Helsinki są obecnie najbardziej pożądanym europejskim kierunkiem z chińskich portów lotniczych, z uwagi na dogodną możliwość przesiadek na pokładzie linii Finnair oraz coraz ściślejszą współpracę gospodarczą obu krajów. Obecnie Juneyao Air lata na lotnisko w Helsinkach z Zhengzhou oraz Szanghaju–Pudong.


Nowe połączenie wzmocni pozycję Helsinek jako ważnego węzła dla lotów azjatyckich, a także wesprze handel eksportowy Finlandii oraz bezpieczeństwo dostaw towarów. Pracowaliśmy nad tą nową trasą przez długi czas – powiedział Petri Vuori, wiceprezes Finnar ds. sprzedaży i rozwoju siatki połączeń.

Współpraca Finnaira i Juneyao Air rozpoczęła się w maju 2019 r., dzięki której fiński przewoźnik przede wszystkim zwiększył ilość połączeń do Szanghaju–Pudong. Warto wspomnieć, że przewoźnicy należą do dwóch aliansów lotniczych – Finnair reprezentuje Oneworld, natomiast Juneyao zrzeszony jest w Star Alliance.

Fot.: Juneyao Air
Reklama

Ostatnie komentarze

marqoos_pl 2020-10-14 22:16   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Skończy się tak (OK, z winy COVID-19), jak z połączeniem Shanghai-Helsinki-Dublin. Ono miało wystartować w marcu 2020... W sumie to nie wiem, czy chociaż jeden lot się odbył.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama