×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niemiecka kontrola lotów obsłuży Edynburg


Niemiecka państwowa agencja DFS wygrała przetarg na zapewniania służb kontroli ruchu lotniczego w Edynburgu. Będzie to już drugie brytyjskie lotnisko, na którym kontrolerów zatrudni DFS - od marca niemiecka agencja kontroluje niebo nad Londynem-Gatwick.


Kontrakt będzie obowiązywał od kwietnia 2018 r. Obecnie usługi kontroli ruchu lotniczego na lotnisku w Edynburgu świadczy brytyjska agencja NATS, w której 49 proc. udziałów i decydujący głos ma państwo. 

Fundusz Global Infrastructure Partners, który jest właścicielem lotniska w Edynburgu, rozpisał przetarg na kontrolę ruchu lotniczego. Wcześniej taki sam proces nastąpił na lotnisku w Londynie-Gatwick, które również należy do GIP. Od marca tego roku ruchem lotniczym na i w bezpośrednim sąsiedztwie Gatwick również zarządza DFS. 

NATS odwoływało się od decyzji właściciela Londynu-Gatwick, ale w grudniu 2014 r. (kontrakt podpisano latem 2014 r.) wycofało sprawę sądową i zaakceptowało rozstrzygnięcie przetargu. Po wejściu w życie umowy w marcu br. nieoficjalnie mówi się o dużych cięciach w załodze kontrolerów w Gatwick. Teraz NATS nie zamierza protestować - przedstawiciele spółki informują, że spodziewali się, że w Edynburgu nastąpi zmiana podobna jak na londyńskim lotnisku. 


Reklama


Booking.com
gość_24030 - Profil
gość_24030
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie