Niemiecka kontrola lotów obsłuży Edynburg

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 października 2016 18:00
1 komentarz
Niemiecka państwowa agencja DFS wygrała przetarg na zapewniania służb kontroli ruchu lotniczego w Edynburgu. Będzie to już drugie brytyjskie lotnisko, na którym kontrolerów zatrudni DFS - od marca niemiecka agencja kontroluje niebo nad Londynem-Gatwick.
Reklama

Kontrakt będzie obowiązywał od kwietnia 2018 r. Obecnie usługi kontroli ruchu lotniczego na lotnisku w Edynburgu świadczy brytyjska agencja NATS, w której 49 proc. udziałów i decydujący głos ma państwo.

Fundusz Global Infrastructure Partners, który jest właścicielem lotniska w Edynburgu, rozpisał przetarg na kontrolę ruchu lotniczego. Wcześniej taki sam proces nastąpił na lotnisku w Londynie-Gatwick, które również należy do GIP. Od marca tego roku ruchem lotniczym na i w bezpośrednim sąsiedztwie Gatwick również zarządza DFS.

NATS odwoływało się od decyzji właściciela Londynu-Gatwick, ale w grudniu 2014 r. (kontrakt podpisano latem 2014 r.) wycofało sprawę sądową i zaakceptowało rozstrzygnięcie przetargu. Po wejściu w życie umowy w marcu br. nieoficjalnie mówi się o dużych cięciach w załodze kontrolerów w Gatwick. Teraz NATS nie zamierza protestować - przedstawiciele spółki informują, że spodziewali się, że w Edynburgu nastąpi zmiana podobna jak na londyńskim lotnisku.

Ostatnie komentarze

gość_e4557 2016-10-07 23:31   
gość_e4557 - Profil gość_e4557
To samo powinni zrobić w naszym kraju.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama