×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PAŻP zbuduje nowe radary


Polska Agencja Żeglugi Powietrznej rozpisała przetargi na budowę i uruchomienie czterech ośrodków radiolokacyjnych typu MSSR Mode S. Powstaną one w Mściwujach (powiat kolneński), Dąbrowicy (tarnobrzeski), Skotnikach (szczecinecki) i Stobiernej (rzeszowski).Przedmiot zamówienia obejmuje dla każdej z czterech lokalizacji dostarczenie, zainstalowanie i uruchomienie urządzeń: radaru MSSR Mode S, urządzeń teletransmisyjnych, urządzeń energetycznych wraz UPS, agregatem prądotwórczym i transformatorem średniego napięcia, urządzeń klimatyzacyjnych oraz urządzeń zabezpieczenia/monitoringu obiektu. PAŻP oczekuje także od wykonawcy dostarczenia m.in. kontenera radaru MSSR Mode S, kontenera energetycznego i kontenera agregatu prądotwórczego.

W skład zamówienia wchodzi też wykonanie projektu wykonawczego, wybudowanie, wyposażenie, i uruchomienie OR MSSR Mode S wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną: radiolokacyjną, teletechniczną, energetyczną i ochrony obiektu; oraz wybudowanie betonowej wieży radarowej o wysokości 35 m wraz z kopułą na szczycie wieży, drogami dojazdowymi, wyposażeniem, niezbędnymi urządzeniami i akcesoriami umożliwiającymi kompletną instalację i uruchomienie oraz budowę koniecznej do uruchomienia i prawidłowego funkcjonowania infrastruktury technicznej.

PAŻP czeka na oferty wykonawców w przetargu do 8 listopada br. Wykonawca będzie miał rok na zrealizowanie inwestycji. 

Radar MSSR Mode S to tzw. wtórny radar dozorowania. Umożliwia on lokalizację samolotu w przestrzeni powietrznej, a dzięki odbiornikowi informacji z transpondera w trybie S także jego identyfikację (w zakresie m.in. znaku wywoławczego, kursu, typu samolotu, celu lotu i innych danych). 

Obecnie PAŻP dysponuje radarami wtórnymi w Warszawie, Poznaniu, Pułtusku, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Rzeszowie i Szczecinie. Do tego pokrycie polskiego obszaru lotniczego zapewniają także radary w Wilnie i Neubrandenburg. gość_0e006 - Profil
gość_0e006
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie