Qantas otworzy się na Europę

23 września 2016 11:12
2 komentarze
Australijska linia Qantas rozważa możliwość uruchomienia ultra długich lotów z Australii do Europy. Na celowniku linii są Paryż i Rzym.
Reklama
Jak wcześniej informowaliśmy, przewoźnik już od dłuższego czasu planuje rozwój ultra dalekich połączeń. Preludium tego rozwoju ma być zapowiedziana na 2017 r. inauguracja bezpośrednich lotów z Perth do Londynu.

Tę trasę miałyby obsługiwać zamówione boeingi B787-9 Dreamliner. Qantas rozważa jednak pozyskanie zupełnie innych maszyn do realizacji kolejnych połączeń. Alan Joyce, prezes linii, poinformował, że przewoźnik może wkrótce złożyć zamówienie na airbusy A350-900 bądź boeingi B777-8X. Nie wiadomo, ile samolotów liczyłoby zamówienie, ani kiedy mogłyby się rozpocząć dostawy.

Nowe maszyny byłyby wykorzystywane na trasach m.in. z Sydney do Paryża czy z Melbourne do Rzymu. Joyce dodał, że w przeszłości rozważano, aby niskokosztowy przewoźnik z grupy Qantas, Jetstar Airways wykonywał rejsy do krajów Europy Środkowej i Południowej. Jednak szybko zrezygnowano z tego pomysłu, gdyż uznano, że większym potencjałem cieszy się rynek azjatycki.

Obecnie Qantas w ramach code-share z Emirates oferuje loty z przesiadką w Dubaju z wielu europejskich miast m.in. z Warszawy. Poza tym przewoźnik samodzielnie wykonuje rejsy z Londynu Heathrow do Melbourne oraz Sydney (przez Dubaj) na tzw. Kangaroo Route.

Australijski przewoźnik ma w tej chwili zamówionych osiem boeingów 787-9 Dreamliner, które mają zastąpić pięć starszych boeingów B747-400. Pierwsze cztery Dreamlinery mają pojawić się pomiędzy czerwcem 2017 r. a lipcem 2018 r.

Joyce dodał także, że przewoźnik nie zapomniał o Stanach Zjednoczonych. Prezes grupy Qantas zaznaczył, że w przyszłej dekadzie możemy się spodziewać bezpośrednich rejsów m.in. do Chicago i Nowego Jorku.

Ostatnie komentarze

gość_ff8f8 2016-09-23 20:33   
gość_ff8f8 - Profil gość_ff8f8
Kraza tez sluchy, ze chca wrocic do Niemiec, ale (nie wiem czemu tam) zamiast FRA mialby byc wreszcie kiedys otwarty BER.
Czasami nie rozumiem takich posuniec.
Psychodelik 2016-09-23 15:18   
Psychodelik - Profil Psychodelik
Czekam niecierpliwie na LHR-MEL!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy