Turkish Airlines: Wybór miejsca przez internet

9 września 2016 23:05
Turkish Airlines wprowadziły możliwość samodzielnego wyboru miejsc przez pasażerów za pośrednictwem strony internetowej linii. 
Reklama
Ta od dawna powszechna u zdecydowanej większości przewoźników funkcjonalność pozostawała dotąd niedostępna dla klientów linii tureckich. Ani w trakcie dokonywania rezerwacji, ani także już po jej zakończeniu nie było możliwości wyboru miejsca bez względu na trasę czy klasę, w której wystawiony był bilet.

W zamian tego Turkish Airlines pozwalały na rezerwację miejsc z wyprzedzeniem wyłącznie przez telefon w terminie nie wcześniejszym niż 100 dni przed planowaną datą lotu. Alternatywnie wyboru fotela w samolocie można było dokonać także na krótko przed lotem, w trakcie odprawy internetowej, jeśli ta była dla danego rejsu dostępna.

Obecnie już podczas rezerwacji biletu albo w dowolnym momencie po jej dokonaniu, aż do 48 godzin przed odlotem pasażerowie, będą mogli samodzielnie wybrać miejsce w samolocie korzystając z systemu internetowego linii. W przypadku podróżujących w klasie biznes wybór miejsca będzie zawsze bezpłatny, natomiast dla klientów klasy ekonomicznej pozostanie darmowy w zakresie miejsc standardowych. Fotele usytuowane przy wyjściach awaryjnych (dysponujące większą przestrzenią na nogi) będą oferowane odpłatnie w cenie od 59 USD w przypadku wybranych lotów średniodystansowych oraz 79 USD na trasach transkontynentalnych.


W razie braku możliwości zajęcia przez pasażera wybranego i opłaconego miejsca z przyczyn operacyjnych przewoźnik gwarantuje zwrot kosztów takiej rezerwacji.

Pasażerowie, którzy nie skorzystają z opcji rezerwacji miejsca z wyprzedzeniem, będą mogli nadal dokonać jego wyboru w trakcie odprawy on-line lub na lotnisku spośród dostępnych jeszcze wówczas foteli.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy