×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katowice: ILS kategorii II od 15 września


Od 15 września port lotniczy w Pyrzowicach będzie dysponował systemem ILS CAT II. Już teraz lotnisko Katowice ma mało rejsów przekierowanych ze względu na złe warunki, ILS kategorii II powinien prawie je wyeliminować.- Z perspektywy pasażera oznacza to, że praktycznie wyeliminujemy sytuacje, w których rejsy będą przekierowane z Pyrzowic ze względu na złe warunki atmosferyczne. Po zmianie kategorii w Pyrzowicach będzie można lądować nawet w dwukrotnie gorszych warunkach niż obecnie. Aktualna kategoria pozwala samolotom na lądowanie w Pyrzowicach, kiedy pułap chmur jest nie niżej niż 60 metrów, a widzialność drogi startowej jest nie mniejsza niż 550 metrów. Od 15 września te wartości będą dwa razy niższe, czyli chmury nie niżej niż 30 metrów, a widzialność wzdłuż drogi startowej nie mniejsza niż 300 metrów - tłumaczy Piotr Adamczyk z biura prasowego Katowice Airport w rozmowie z radiem Eska Info.

Nową inwestycję, której wartość wynosi 6 mln złotych, sfinansowała Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. Zmiana była możliwa dzięki wcześniejszym inwestycjom lotniska w infrastrukturę, w tym dzięki budowie nowej drogi startowej oddanej do użytku w ubiegłym roku. 

Katowice nie są jedynym portem w Polsce, który od 15 września zyska ILS kategorii II - tego samego dnia system tej samej kategorii zacznie działać także w Gdańsku.gość_f92fe - Profil
gość_f92fe
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie