Modlin myśli o budowie bazy technicznej

7 września 2016 10:33
6 komentarzy
Port lotniczy w Modlinie cały czas szuka ucieczki przed uzależnieniem od jednego przewoźnika, Ryanaira. Jedną z rozważanych ścieżek rozwoju jest budowa bazy obsługi technicznej.
Reklama
- W Modlinie mogłyby powstać hangary obsługi technicznej, a być może także malarnia samolotów. Wiemy, że na takie usługi jest zapotrzebowanie - powiedział podczas konferencji prasowej Leszek Chorzewski, p.o. prezes lotniska w Modlinie.

Chorzewski nie sprecyzował, czy inwestorem miałoby być samo lotnisko, czy inny podmiot. Zaznaczył jednak, że obsługa techniczna może być w przyszłości drugą (obok przewozów pasażerskich) "nogą" dla Modlina.

W Polsce jest obecnie tylko jedna malarnia samolotów komercyjnych - w bazie obsługi technicznej LOT AMS na warszawskim Lotnisku Chopina. Przewoźnicy najczęściej korzystają jednak z zagranicznych usługodawców - szczególnie popularne są firmy działające na lotniskach w Ostrawie, Maastricht czy w Wielkiej Brytanii.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji Pasazer.com, budową hangaru obsługi technicznej w Modlinie już kilka lat temu był zainteresowany inwestor prywatny z doświadczeniem w polskiej branży lotniczej. Strony nie doszły wtedy prawdopodobnie do porozumienia co do warunków udostępnienia gruntu pod bazę.

Przedstawiciele Ryanaira, jedynej linii lotniczej korzystającej z lotniska w Modlinie, nieoficjalnie zasugerowali, że mogliby korzystać z bazy obsługi technicznej na tym lotnisku. Mogłoby to dać pracę nawet 150 osobom.

Na razie nie wiadomo jednak czy w ogóle i kiedy takie hangary mogłyby powstać.

Modlin równolegle cały czas zabiega o nowych przewoźników lotniczych. Chorzewski upatruje szansy w liniach ze Wschodu.

- Rozmawiamy z przewoźnikami zza wschodniej granicy. Moglibyśmy zaproponować pasażerom ofertę nieformalnego interliningu, czyli łączenia lotów dwóch linii przy wykorzystaniu bogatej siatki połączeń Ryanaira z Modlina - zaznaczył Chorzewski.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ee725 2016-09-08 15:16   
gość_ee725 - Profil gość_ee725
Druga malarnia jest w WZL2 w Bydgoszczy. Wprawdzie dopiero się za to biorą, ale już malowali samoloty pasażerskie.
gość_54a32 2016-09-07 21:58   
gość_54a32 - Profil gość_54a32
MALIN to chyba nie chodzi o UIA tylko o linie Bravo airways z ktora ponoc sa jakies rozmowy
gość_bdca4 2016-09-07 20:45   
gość_bdca4 - Profil gość_bdca4
Dajcie mi przykłąd lotniska w Polsce które nie chciałoby miec bazy techniczej... lub nie myśli o bazie technicznej lub malarni.... Wszyscy chcą!!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy