Loty przez Katar będą droższe

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
30 sierpnia 2016 15:50
1 komentarz

Władze Kataru zdecydowały o nałożeniu na pasażerów linii lotniczych nowego podatku. Obejmie on wszystkich podróżnych odlatujących z lotniska w Dosze, a to przełoży się na wzrost cen biletów.

Reklama

Danina wyniesie 35 katarskich rialów, czyli ok. 37 zł. Podatek zostanie nałożony na podróżnych, którzy zakupią bilety po 30 sierpnia br. na loty od 1 grudnia br.

Podatek obejmie także podróżujących z przesiadką. Opłata będzie pobierana w cenie biletu lotniczego - podrożeją one zatem o niecałe 40 zł. W ciągu roku z lotniska Hamad International odlatuje ponad 15 mln osób, więc władze kraju mogą liczyć wpływy przekraczające równowartość 600 mln zł rocznie.

Nowy podatek zwiększyć przychody Kataru, które ostatnio maleją ze względu na spadające ceny ropy naftowej. W tym roku kraj w I półroczu zanotował 46,5 mld riali deficytu – to pierwszy raz od 15 lat, gdy wydatki Kataru przerosły przychody budżetowe. Władze spodziewają się, że nadwyżkę budżetową zanotują najwcześniej za trzy lata, co jest szczególnym wyzwaniem w związku z kosztownymi przygotowaniami do piłkarskich mistrzostw świata w 2022 r.

To nie pierwsza próba opodatkowania pasażerów w regionie Zatoki Perskiej. W tym roku na podobny ruch zdecydowały się władze w Dubaju oraz w Szardży.Reklama

Ostatnie komentarze

gość_06deb 2016-08-31 10:12   
gość_06deb - Profil gość_06deb
Przecież w Dosze odprawianych pasażerów jest ok. 30 mln
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama