Dżakarta: Terminal zalany krótko po otwarciu

15 sierpnia 2016 17:47
2 komentarze
Kilka dni po oficjalnym otwarciu, które miało miejsce w ubiegły wtorek (9.08), strefa przylotów nowego terminala 3 lotniska w stolicy Indonezji znalazła się pod wodą.
Reklama
Nowy Terminal 3 portu lotniczego w Dżakarcie, wcześniej nazywany Terminal 3 Ultimate, został otwarty we wtorek i na razie użytkowany jest jedynie przez narodowego przewoźnika Garuda Indonesia do obsługi lotów krajowych.

Obiekt kosztował 5,6 mld dolarów i zapewnia najnowsze osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa, przeciwdziałania terroryzmowi, zarządzania energią czy recyclingu. Zarządcy lotniska oraz rząd Indonezji mają nadzieję że nowy terminal wraz z właśnie budowaną trzecią drogą startową lotniska poprawią przepustowość portu lotniczego i sprawią, że Dżakarta stanie się konkurencją dla Singapuru i Bangkoku jako jeden z głównych portów przesiadkowych w Azji.

Mnożą się jednak skargi, że budynek nie był gotowy do otwarcia. W niedzielę studzienki odpływowe wody deszczowej okazały się niedrożne, co spowodowało zalanie strefy przylotów terminala.

Operator lotniska, firma PT Angkasa Pura II, przeprosił pasażerów za zaistniałą sytuację i obiecał przeprowadzenie dochodzenia mającego ustalić przyczynę zalania. Lokalne media podały możliwą przyczynę - ich zdaniem kanały odpływowe zatkane są gruzem i innymi pozostałościami z budowy.
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

lysypiotr76 2016-08-15 21:19   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Wweezo spokojnie .Teraz mają w Azji człowieka który będzie trzymał rękę na klawiaturze i o wszystkim będziemy informowanii na bieżąco.
usuniety 2016-08-15 18:14   
usuniety - Profil usuniety
zobacz link nie pisał nic o otwarciu terminala w Dzakarcie a jednocześnie informuje czytelników o jego zalaniu! Gdzie logika?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy