Embraer zdobył 25 zamówień w Farnborough

17 lipca 2016 09:51
Brazylijski producent Embraer zdobył podczas targów lotniczych w Farnborough 25 potwierdzonych zamówień i listów intencyjnych na zakup samolotów.
Reklama
Największym kontraktem jest umowa z indonezyjską linią regionalną Kalstar Aviation. Przewoźnik podpisał potwierdzone zamówienia na pięć samolotów E190-E2, zabezpieczył także pięć opcji na kupno maszyn tego typu. Po potwierdzeniu tych opcji wartość całej transakcji zgodnie z cenami katalogowymi może sięgnąć 582 mln dolarów.

Linia Kalstar Aviation istnieje od 2007 r. i koncentruje się na przewozie pasażerów do i z prowincji Kalimantan. We flocie linii znajdują się obecnie dwa embraery E190 i dwa E195. Przewoźnik obsługuje wyłącznie trasy krajowe.

Skandynawska firma leasingowa Nordic Aviation Capital (NAC, właściciel m.in. bombardierów Q400 wykorzystywanych przez LOT), potwierdziła kupno czterech embraerów E190 obecnej generacji (E1), wartych zgodnie z cenami katalogowymi 199 mln dolarów.

Japan Airlines złożyły też zamówienie na jednego embraera E190-E1 - to zamiana jednego z zamówionych wcześniej samolotów w wariancie E170-E1. Maszyna trafi do regionalnej spółki-córki J-AIR.

Do tego izraelskie linie lotnicze Arkia złożyły potwierdzone zamówienie na sześć E195-E2 wraz z opcjami na cztery samoloty, o czym pisaliśmy już wcześniej.

Embraer podczas targów w Farnborough po raz pierwszy zaprezentował na żywo samolot E190-E2 poza Brazylią. Maszyna przekroczyła Atlantyk zaledwie 45 dni po pierwszym locie. Rejs z fabryki producenta w Brazylii trwał ponad 12 godzin, a samolot dwukrotnie lądował w celu dotankowania - w Recife w północno-wschodniej Brazylii i na wyspie Sal w archipelagu Wysp Zielonego Przylądka.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy