×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Virgin Atlantic kupują airbusy A350-1000


Należąca do Richarda Bransona brytyjska linia lotnicza kupi łącznie 12 airbusów A350-1000. Samoloty staną się podstawą floty dalekodystansowej przewoźnika i zastąpią boeingi 747-400.


Kontrakt podpisano podczas targów Farnborough Air Show. Przewoźnik kupi osiem airbusów bezpośrednio od producenta. Ich dostawy zaplanowano od 2019 r. Z kolei kolejne cztery maszyny linia wyleasinguje długoterminowo od ALC. Ta druga część umowy obejmuje też opcję na piątego airbusa.

Samoloty w pierwszej kolejności zostaną zbazowane w porcie lotniczym Londyn-Heathrow i będą wykorzystywane na trasach biznesowych. W następnej kolejności trafią na Gatwick, skąd Virgin obsługuje połączenia głównie wakacyjne. Na trasach o mniejszym popycie spółka nadal będzie wykorzystywać mniejsze airbusy A330.


Umowa została podpisana w obecności Davida Camerona, odchodzącego premiera Wielkiej Brytanii, który podkreślił, że airbusy A350 w dużej mierze powstają w tym kraju, a silniki do nich dostarcza brytyjski Rolls-Royce.

fot. Airbusgość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie