×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British Airways: 70 lat do Nowego Jorku


1 lipca 2016 r. miało miejsce 70-lecie rejsów z Londynu do Nowego Jorku. Pierwszy lot na trasie z Londynu Heatrow do Nowego Jorku (La Guardia) odbył się 1 lipca 1946 r. i był wykonywany samolotem typu lockheed L049 Constellation.


Rejsy wykonywane przez poprzednika British Airways, firmę British Overseas Airways Corporation, odbywały się dwa razy w tygodniu. Pierwszy lot odbywał się na pokładzie lockheeda L049 Constellation. W tamtych czasach maszyna ta była symbolem wyjątkowego luksusu oraz komfortu. Był to także jeden z najbardziej rozwiniętych technologicznie samolotów tamtego okresu. 


Lot był wykonywany z dwoma międzylądowaniami w Shannon oraz Gander i trwał łącznie 19 godzin oraz 45 minut, czyli mniej więcej tyle ile teraz trwa podróż z Londynu do Nowej Zelandii. 

Rejsy transatlantyckie z Londynu do Nowego Jorku były zawsze istotne dla brytyjskiego przewoźnika. W 1958 r. linia zainaugurowała rejsy odrzutowym samolotem typu deHavilland Comet 4 w odpowiedzi na boeingi B707 latające w barwach Pan American World Airways. 


W kolejnych dziesięcioleciach linia wykorzystywała samoloty takie jak: Comet 4, boeing 707 oraz później vicker VC-10 oraz boeing B747. Zatrudnienie Jumbo Jetów odzwierciedlało wielkość ruchu na tej najbardziej uczęszczanej trasie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą. 

Jednak najbardziej pamiętnym epizodem w historii lotów z Londynu do Nowego Jorku były regularne rejsy wykonywane przez ponaddźwiękowe samoloty Concorde. Połączenie to funkcjonowało od 1977 r. do 2003 r. 

Obecnie British Airways oferują 12 rejsów dziennie z Londynu do Nowego Jorku (dziewięć rejsów z Heathrow, dwa z Londonu City oraz jeden z Gatwick). Samoloty lądują na dwóch nowojorskich lotniskach (JFK oraz Newark). 

fot. British Airways
gość_e7448 - Profil
gość_e7448
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie