Nowy airbus A320 we flocie easyJet

6 czerwca 2016 09:58
2 komentarze
Do floty linii easyJet dołączył pierwszy airbus A320 z nowym układem kabiny. W samolocie znajduje się 186 miejsc dla pasażerów - o sześć więcej niż w starszych wariantach. Jednak miejsca na nogi jest tyle samo.
Reklama
Pomimo większej liczby foteli zarówno średni odstęp między siedzeniami, jak i minimalny odstęp między fotelami w porównaniu do standardu całej floty pozostały bez zmian. Konfiguracja siedzeń była możliwa dzięki wykorzystaniu wolnej przestrzeni w tylnej części statku powietrznego i zastosowaniu rozwiązania Space-Flex 2.

Zmodernizowany A320 oferuje szereg nowych funkcji oraz udogodnień. Kuchnie pokładowe zostały wyposażone w duże kuchenki, co pozwoli na przygotowywanie większej liczby posiłków w tym samym czasie. Nowe przepierzenie zamontowane przy pierwszym rzędzie foteli zapewni pasażerom prywatność oraz zwiększy ich bezpieczeństwo podczas wsiadania na pokład.


W celu ułatwienia podróży osobom z niepełnosprawnościami, toaleta w tylnej części samolotu została w pełni przystosowana do ich potrzeb. Dodatkowo samolot został wyposażony w nowe kieszenie na fotelach, tace przystosowane do zamontowania tabletów oraz nową wykładzinę.

Nowy A320 w porównaniu do swojego poprzednika wyposażonego w 180 foteli zapewni oszczędności w przeliczeniu na miejsce oraz pomoże easyJet w dalszej realizacji misji redukcji CO2 o do 8 proc. w przeliczeniu na pasażerokilometr do 2020 r.

- Mamy teraz oświetlenie LED w kabinie i zmodernizowaną kolorystykę. Nowe przepierzenie zapewnia pasażerom siedzącym w pierwszym rzędzie bardziej komfortową podróż, a załodze pozwala na wygodny odpoczynek. Pierwszy z nowych samolotów został już dostarczony i będzie latał do wszystkich lotnisk obsługiwanych przez easyJet - mówi cytowany w komunikacie prasowym Gary Smith, zarządzający nowym samolotem. - easyJet jest pierwszą linią lotniczą operującą samolotem airbus A320 z konfiguracją kabiny Space-Flex 2. Wszystkie nowo dostarczane A320 będą posiadały 186 miejsc siedzących. Dodatkowo nasza dotychczasowa flota A320 wyposażona w 180 foteli zostanie zmodernizowana i ulepszona.

Sześć kolejnych A320 zostanie dostarczonych latem tego roku, samoloty będą stacjonowały w bazie na lotnisku London Gatwick. Pod koniec września linia planuje latać już ośmioma nowymi A320. W ciągu dwóch najbliższych lat wszystkie A320 latające we flocie easyJet zostaną przebudowane do konfiguracji 186 foteli. Całkowita modernizacja zakończy się latem 2018 r.

fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

gość_057be 2016-06-06 22:46   
gość_057be - Profil gość_057be
Mogliby zamontować jeszcze darmowe wifi jak Norwegian, teraz jesli gdzieś lecę zawsze sprawdzam najpierw norwegiana , Net u nich śmiga swietnie
spooks 2016-06-06 10:25   
spooks - Profil spooks
Space-Flex 2 czyli co? Miejsca się nie wyczaruje... zlikwidowali jedną toaletę?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy