×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy airbus A320 we flocie easyJet


Do floty linii easyJet dołączył pierwszy airbus A320 z nowym układem kabiny. W samolocie znajduje się 186 miejsc dla pasażerów - o sześć więcej niż w starszych wariantach. Jednak miejsca na nogi jest tyle samo.Pomimo większej liczby foteli zarówno średni odstęp między siedzeniami, jak i minimalny odstęp między fotelami w porównaniu do standardu całej floty pozostały bez zmian. Konfiguracja siedzeń była możliwa dzięki wykorzystaniu wolnej przestrzeni w tylnej części statku powietrznego i zastosowaniu rozwiązania Space-Flex 2.

Zmodernizowany A320 oferuje szereg nowych funkcji oraz udogodnień. Kuchnie pokładowe zostały wyposażone w duże kuchenki, co pozwoli na przygotowywanie większej liczby posiłków w tym samym czasie. Nowe przepierzenie zamontowane przy pierwszym rzędzie foteli zapewni pasażerom prywatność oraz zwiększy ich bezpieczeństwo podczas wsiadania na pokład. 


W celu ułatwienia podróży osobom z niepełnosprawnościami, toaleta w tylnej części samolotu została w pełni przystosowana do ich potrzeb. Dodatkowo samolot został wyposażony w nowe kieszenie na fotelach, tace przystosowane do zamontowania tabletów oraz nową wykładzinę.

Nowy A320 w porównaniu do swojego poprzednika wyposażonego w 180 foteli zapewni oszczędności w przeliczeniu na miejsce oraz pomoże easyJet w dalszej realizacji misji redukcji CO2  o do 8 proc. w przeliczeniu na pasażerokilometr do 2020 r.

Mamy teraz oświetlenie LED w kabinie i zmodernizowaną kolorystykę. Nowe przepierzenie zapewnia pasażerom siedzącym w pierwszym rzędzie bardziej komfortową podróż, a załodze pozwala na wygodny odpoczynek. Pierwszy z nowych samolotów został już dostarczony i będzie latał do wszystkich lotnisk obsługiwanych przez easyJet - mówi cytowany w komunikacie prasowym Gary Smith, zarządzający nowym samolotem. - easyJet jest pierwszą linią lotniczą operującą samolotem airbus A320 z konfiguracją kabiny Space-Flex 2. Wszystkie nowo dostarczane A320 będą posiadały 186 miejsc siedzących. Dodatkowo nasza dotychczasowa flota A320 wyposażona w 180 foteli zostanie zmodernizowana i ulepszona. 

Sześć kolejnych A320 zostanie dostarczonych latem tego roku, samoloty będą stacjonowały w bazie na lotnisku London Gatwick. Pod koniec września linia planuje latać już ośmioma nowymi A320. W ciągu dwóch najbliższych lat wszystkie A320 latające we flocie easyJet zostaną przebudowane do konfiguracji 186 foteli. Całkowita modernizacja zakończy się latem 2018 r. 

fot. Dominik Sipinskigość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie