Heinemann przebudował sklepy w Budapeszcie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 czerwca 2016 18:33
Firma Gebr. Heinemann zakończyła przebudowę sklepów w strefie sterylnej lotniska w Budapeszcie. Dzięki modernizacji liczy na pobicie ubiegłorocznego rekordu sprzedaży.
Reklama

Już w zeszłym roku Heinemann zanotował wzrost sprzedaży szybszy niż przyrost liczby podróżnych. W tym roku, dzięki zakończeniu przebudowy przed szczytem sezonu letniego, liczy na nowy rekord.

W ubiegłym roku obroty sklepów Heinemanna na budapesztańskim lotnisku sięgnęły 53 mln euro, a całej strefy handlowej portu lotniczego - 110 mln. Wynik Heinemanna był o 20 proc. lepszy niż w 2014 r., choć liczba pasażerów wzrosła tylko o 12,5 proc.

Po przebudowie powierzchnia sklepów Heinemanna w części Sky Court lotniska w Budapeszcie wzrosła do 2,2 tys. m kw. Firma zarządza sklepem walk-through (przez którego pasażerowie muszą przejść w drodze do wyjść do samolotów), dwoma sklepami przy gate'ach, trzema wyspecjalizowanymi sklepami modowymi, salonem Victoria's Secret i sklepem z akcesoriami.


Heinemann podkreśla, że po przebudowie nowy wygląd zyskają sklepy markowe Hugo Bossa, Longchamps, Mont Blanc i Tommy Hilfigera. Ważnym elementem strategii jest też sklep z akcesoriami w korzystnych cenach.

- Poza prezentacją międzynarodowych marek, naszym celem jest stworzenie niezrównanej lokalnej atmosfery. Regionalne węgierskie produkty, takie jak marcepan Szamos, Pick Salami czy nalewka Zwack Unicum są bestsellerami. Nasza bardzo owocna współpraca z lotniskiem w Budapeszcie trwa od 1998 r. i cieszymy się na kolejny, nawet bardziej udany okres - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Raoul Spanger, dyrektor wykonawczy Gebr. Heinemann.

Heinemann to największy partner handlowy lotniska w Budapeszcie. Spółka łącznie ma na 78 lotniskach w 28 krajach ponad 300 sklepów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama