Pierwsze embraery w Portugalii

31 maja 2016 19:20

Portgugalskie linie TAP wprowadziły na siatkę połączeń pierwszego embraera E190. To debiut brazylijskich odrzutowców w Portugalii. Będą one latać pod marką TAP Express.

Reklama
Do tej pory w Portugalii z embraerów korzystała wykonująca loty dla TAP-u linia Portugalia - miała we flocie embraery 145. Żaden z przewoźników z tego kraju nie posiadał jednak we flocie odrzutowców z rodziny E-Jet (modele E170, E175, E190 i E195).

Pierwszy E190 w barwach TAP Express odbył lot z Lizbony do Nicei. W najbliższych tygodniach do floty portugalskiej linii trafi łącznie dziewięć embraerów tego typu.


TAP kupił używane E190 w ramach programu odnowy floty. Maszyny zastąpią wysłużone fokkery 100. W ramach programu modernizacji marka Portugalia zostanie wycofana i zastąpiona brandem TAP Express.

W embraerach E190 portugalskiej linii zamontowano 106 foteli w układzie jednoklasowym.

- Mamy bardzo duże oczekiwania związane z wprowadzeniem do floty embraerów E190 w ramach programu całkowitej odnowy floty regionalnej oraz poprawy jakości oferowanych usług. Nowe samoloty są bardzo nowoczesne, wyposażone w zaawansowaną i w dużej mierze zautomatyzowaną technologię i pozwolą nam zarówno na uruchomienie nowych tras, jak i na zaskoczenie pasażerów nowym poziomem usług - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Fernando Pinto, prezes TAP-u.

We flocie Portugalii dla TAP-u lata obecnie sześć fokkerów 100.

fot. Embraer
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy