Polskie filmy na pokładach ponad 100 samolotów Lufthansy

28 maja 2016 08:18
5 komentarzy

Z początkiem czerwca br. pasażerowie Lufthansy, wiodącej grupy lotniczej w Europie, otrzymają nieodpłatnie pakiet polskich filmów.

Reklama

Jest to kolejny już partner włączający się w projekt Picture Poland, który jest pierwszym na świecie projektem mającym na celu promocję kinematografii jednego państwa w liniach lotniczych.

- To dla nas wielka satysfakcja, że filmy polskich twórców będzie można obejrzeć w samolotach tak renomowanego i cenionego przez pasażerów przewoźnika jak Lufthansa – powiedziała Magdalena Sroka. Pięć wybranych tytułów to produkcje reprezentatywne dla polskiej kinematografii ostatnich lat. To filmy, które odniosły międzynarodowy sukces oraz zyskały uznanie i popularność wśród widzów – dodała dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

- Bardzo cieszymy się, że polskie filmy wzbogacą naszą szeroką ofertę ponad 100 filmów w 9 językach. Program rozrywki pokładowej Lufthansy gwarantuje świetną zabawę podczas podróży – zarówno na ekranie monitora w oparciu fotela na rejsach międzykontynentalnych, jak i w rozrywkowej aplikacji mobilnej Lufthansy podczas wybranych rejsów średniej długości. Nieustannie inwestujemy w nasz produkt pokładowy, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów – powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Poprzez inicjatywę jaką jest Picture Poland, Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Lufthansa umożliwiają licznej grupie odbiorców kontakt z tytułami reprezentującymi różne rodzaje i gatunki filmowe. Dotarcie do tak licznej grupy widzów, jakimi są pasażerowie linii lotniczych, daje zupełnie nowe możliwości zwiększenia wiedzy – szczególnie u cudzoziemców – o tym, jak ważne i dobre filmy powstają w Polsce.Od 1 czerwca br. na pokładach samolotów niemieckiego przewoźnika będzie można obejrzeć pięć filmów w polskiej oraz angielskiej wersji językowej. Są to laureaci Oscarów: Ida w reż. Pawła Pawlikowskiego i Piotruś i wilk reż. Suzie Templeton oraz nagrodzony za najlepszą reżyserię na 28. Warszawskim Festiwalu Filmowym, Imagine w reż. Andrzeja Jakimowskiego, zwycięzca Konkursu Filmów Dokumentalnych podczas 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie, Deep Love w reż. Jana P. Matuszyńskiego, a także nagradzany na festiwalach i lubiany przez widzów film Waldemara Krzystka 80 milionów.

Projekt jest finansowany z Programu Operacyjnego „Promocja polskiego kina za granicą” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za realizację Picture Poland odpowiada agencja Movie Mates.

Fot. Lufthansa

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_5a537 2016-06-08 21:39   
gość_5a537 - Profil gość_5a537
to jamo jest w Turkish Airlines ,.. od ponad pół roku ... dostępne na wyszystkich trasach Turkish'a , w sekcji filmów miedzynarodowych - łacznie oczywiscie z trasą do/z WAW
marcowy 2016-05-31 13:38   
marcowy - Profil marcowy
ja się raczej zapytam dlaczego w LH podczas mojego ostatniego lotu był 1 ( jeden ) film w polskiej wersji językowej.
mietek 2016-05-30 11:34   
mietek - Profil mietek
A czemu nie ma Róży albo Obławy?:)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy