Fotorelacja: Routes Europe 2016 w Krakowie

30 kwietnia 2016 14:14
33 komentarzy
Tydzień temu w Krakowie odbyło się największe europejskie spotkanie przedstawicieli lotnisk i linii lotniczych, na którym dyskutowano o nowych połączeniach. Pasazer.com był wyłącznym polskim patronem medialnym Routes Europe 2016.
Reklama
Konferencja Routes Europe odbyła się w centrum targowym EXPO w Krakowie.


Podczas wydarzenia wystawiały się liczne lotniska oraz organizacje turystyczne. Jednak najcenniejszym dla uczestników punktem programu są perfekcyjnie zorganizowane rundy negocjacyjne - organizatorzy zapewnili kilkadziesiąt stolików, przy których siedzieli przedstawiciele linii lotniczych. Osoby pracujące na lotniskach mogły, po uprzednim zarezerwowaniu czasu, zaprezentować im swoją ofertę i zachęcać ich do uruchomienia tras.

Nie zabrakło jednak także elementu networkingu i promocji na stoiskach poszczególnych lotnisk. Wyjątkowo okazałe stoisko, nawiązujące kształtem do bryły nowego terminalu, miał gospodarz - port lotniczy w Krakowie.


Krakowskie lotnisko przyciągało gości m.in. możliwością skosztowania doskonałych nalewek. Drobne przekąski i napoje regionalne serwowała większość wystawiających się.


Wystawiały się także inne polskie lotniska: Lotnisko Chopina,...


... Katowice,...


... Lublin, na którego stanowisku nawiązywano do Festiwalu Sztukmistrzów z tego miasta,...


... czy Wrocław, który zaintrygował wielu odwiedzających swoim robotem.


Mniejsze stoisko miało też lotnisko w Radomiu. Pozostałe polskie porty lotnicze nie wystawiały się, ale ich prezesi i inni wysocy szczeblem przedstawiciele byli obecni w Krakowie.

Duże stoisko na środku hali miał Belfast (a obok niego północnoirlandzka organizacja turystyczna). Port serwował gościom m.in. doskonałe lokalne whisky i giny. Belfast będzie gospodarzem następnej edycji Routes Europe.


Uwagę zwracało także stanowisko Lithuanian Airports, wykonane z drewna. Co ciekawe, strategia portów lotniczych z tego kraju opiera się na przyciąganiu, poza Litwinami, także Łotyszy i Białorusinów, ale dużą mniejszą uwagę zarząd poświęca Polakom z północno-wschodniej części kraju.


Z kolei stoisko francuskich lotnisk regionalnych zaciekawiło miłośników piłki nożnej, bo można tam było wygrać atrakcyjne nagrody w piłkarzyki.


Ci sami goście przechodzili potem na stand lotniska w Liverpoolu, gdzie wystawiona była replika trofeum za zwycięstwo w piłkarskiej Lidze Mistrzów.


Z kolei lotniska niemieckie postawiły na odniesienia do motoryzacji: samochody (lub ich połowę) na stanowiskach miały porty lotnicze z Bremy...


... i Kolonii-Bonn.


Za to w zupełnie inną stylistykę poszły Ateny, które wystylizowały swoje stanowisko na bibliotekę, w której toczy się poważne rozmowy.


Z kolei Budapeszt postawił na gastronomię - oferta przekąsek (m.in. czekolad) i win przyciągała tam wielu gości.


Lotniska starają się wyróżnić stoiskami po to, by łatwiej było ja zapamiętać. Ale atrakcyjny stand to też szansa na odbycie większej liczby spotkań. A Routes Europe są tak ważną konferencją właśnie ze względu na możliwości dotarcia do nowych przewoźników i nawiązania nowych kontaktów. Elementy takie jak atrakcyjne stanowisko na targach i innowacyjna metoda promocji są doceniane przez organizatorów nagród Routes Marketing Awards.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
invicta 2016-05-04 01:02   
invicta - Profil invicta
Kelo, jestem bardzo na bieżąco, bardziej niż myślisz ;). I tak, płyta nie jest w stanie przyjąć aż tylu samolotów na raz (zwłaszcza że regularny ruch w toku). To nie tylko kwestia miejsca, a także i o to chodzi.
gość_8f0f8 2016-05-03 20:54   
gość_8f0f8 - Profil gość_8f0f8
lysypiotr76 - różne linie tradycyjne które do tej pory w Polsce były obecne tylko w WAW teraz sprawdzają potencjał latania bezpośrednio do regionów. KRK jako najmocniejszy region jest prawie zawsze w pierwszej kolejności dziobania. Może chodzi o to ze jeśli sondowanie w KRK potwierdzi zgodność z założeniami i potwierdzi co do zasady potencjał polskich regionów, to WRO i np. GDN mogą być brane pod uwagę w drugiej, trzeciej kolejności.
gość_16fea 2016-05-03 18:36   
gość_16fea - Profil gość_16fea
I co dało to spotkanie ? Najedli się , napili i nic nie uradzili.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy