×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Fotorelacja: Routes Europe 2016 w Krakowie


Tydzień temu w Krakowie odbyło się największe europejskie spotkanie przedstawicieli lotnisk i linii lotniczych, na którym dyskutowano o nowych połączeniach. Pasazer.com był wyłącznym polskim patronem medialnym Routes Europe 2016.Konferencja Routes Europe odbyła się w centrum targowym EXPO w Krakowie. 


Podczas wydarzenia wystawiały się liczne lotniska oraz organizacje turystyczne. Jednak najcenniejszym dla uczestników punktem programu są perfekcyjnie zorganizowane rundy negocjacyjne - organizatorzy zapewnili kilkadziesiąt stolików, przy których siedzieli przedstawiciele linii lotniczych. Osoby pracujące na lotniskach mogły, po uprzednim zarezerwowaniu czasu, zaprezentować im swoją ofertę i zachęcać ich do uruchomienia tras. 

Nie zabrakło jednak także elementu networkingu i promocji na stoiskach poszczególnych lotnisk. Wyjątkowo okazałe stoisko, nawiązujące kształtem do bryły nowego terminalu, miał gospodarz - port lotniczy w Krakowie.


Krakowskie lotnisko przyciągało gości m.in. możliwością skosztowania doskonałych nalewek. Drobne przekąski i napoje regionalne serwowała większość wystawiających się. 


Wystawiały się także inne polskie lotniska: Lotnisko Chopina,...


... Katowice,...


... Lublin, na którego stanowisku nawiązywano do Festiwalu Sztukmistrzów z tego miasta,...


... czy Wrocław, który zaintrygował wielu odwiedzających swoim robotem. 


Mniejsze stoisko miało też lotnisko w Radomiu. Pozostałe polskie porty lotnicze nie wystawiały się, ale ich prezesi i inni wysocy szczeblem przedstawiciele byli obecni w Krakowie. 

Duże stoisko na środku hali miał Belfast (a obok niego północnoirlandzka organizacja turystyczna). Port serwował gościom m.in. doskonałe lokalne whisky i giny. Belfast będzie gospodarzem następnej edycji Routes Europe.


Uwagę zwracało także stanowisko Lithuanian Airports, wykonane z drewna. Co ciekawe, strategia portów lotniczych z tego kraju opiera się na przyciąganiu, poza Litwinami, także Łotyszy i Białorusinów, ale dużą mniejszą uwagę zarząd poświęca Polakom z północno-wschodniej części kraju.


Z kolei stoisko francuskich lotnisk regionalnych zaciekawiło miłośników piłki nożnej, bo można tam było wygrać atrakcyjne nagrody w piłkarzyki.


Ci sami goście przechodzili potem na stand lotniska w Liverpoolu, gdzie wystawiona była replika trofeum za zwycięstwo w piłkarskiej Lidze Mistrzów. 


Z kolei lotniska niemieckie postawiły na odniesienia do motoryzacji: samochody (lub ich połowę) na stanowiskach miały porty lotnicze z Bremy...


... i Kolonii-Bonn. 


Za to w zupełnie inną stylistykę poszły Ateny, które wystylizowały swoje stanowisko na bibliotekę, w której toczy się poważne rozmowy.


Z kolei Budapeszt postawił na gastronomię - oferta przekąsek (m.in. czekolad) i win przyciągała tam wielu gości.


Lotniska starają się wyróżnić stoiskami po to, by łatwiej było ja zapamiętać. Ale atrakcyjny stand to też szansa na odbycie większej liczby spotkań. A Routes Europe są tak ważną konferencją właśnie ze względu na możliwości dotarcia do nowych przewoźników i nawiązania nowych kontaktów. Elementy takie jak atrakcyjne stanowisko na targach i innowacyjna metoda promocji są doceniane przez organizatorów nagród Routes Marketing Awards. gość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie