×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie jet2.com dołączyły do A4E


Niskokosztowa linia jet2.com dołączyła do stowarzyszenia przewoźników Airlines for Europe (A4E). To pierwszy przewoźnik specjalizujący się w lotach wakacyjnych, który dołączył do tej organizacji.


jet2.com to brytyjska linia z główna bazą na lotnisku w Leeds-Bradford. Pozostałe bazy przewoźnika znajdują się w północnej Anglii, Szkocji oraz Irlandii Północnej. Linia oferuje loty regularne, ale nastawione przede wszystkim na osoby udające się na wakacje - przewoźnik sprzedaje dużą część biletów biurom podróży.

W 2014 r. linia przewiozła ponad 6 mln pasażerów. Przewoźnik oferuje loty do Krakowa - obecnie z Newcastle, a w ciągu najbliższych dni uruchomi drugą trasę z Manchesteru.

Do tej pory wśród członków A4E nie było linii o takim profilu. Na początku roku organizację założyło pięciu największych przewoźników: Air France-KLM, easyJet, IAG (British Airways, Aer Lingus, Iberia i Vueling), Lufthansa Group i Ryanair. Od tego czasu do A4E dołączyły jeszcze Norwegian i Finnair

- Airlines for Europe w krótkim czasie stało się wiodącym stowarzyszeniem przewoźników w Europie. Cieszymy się, że jet2.com może wesprzeć dotychczasowych członków w walce z nieproporcjonalnymi podwyżkami podatków lotniczych i zakłóceniami dla linii i pasażerów spowodowanymi strajkami kontrolerów ruchu lotniczego - powiedział w komunikacie prasowym Steve Heapy, prezes jet2.com.

- Cieszymy się ze wsparcia jet2.com, bo to pokazuje, że istnieją wspólne interesy linii o różnych modelach biznesowych - od niskokosztowych, przez tradycyjne, po wakacyjne. To też pokazuje, że A4E zdecydowała się walczyć z najbardziej pilnymi kwestiami - dodał Thomas Reynaert, dyrektor zarządzający A4E.

Do tej pory A4E zajmowało się głównie obniżeniem kosztu dostępu do lotnisk w Europie, obniżeniem podatków i reformą systemu zarządzania przestrzenią powietrzną. Od niedawna stowarzyszenie stworzyło również grupę roboczą ds. praw konsumentów. gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie