×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet rekrutuje pilotów


easyJet ogłosił rekrutację dla ponad 450 nowych pilotów oraz członków załogi pokładowej. Nabór pracowników rozpocznie się jeszcze tego lata.

Wachlarz oferowanych przez easyJet stanowisk jest bardzo szeroki, a rekrutacja jest skierowana zarówno do kadetów rozpoczynających karierę zawodową, pierwszych oficerów oraz doświadczonych kapitanów. Linia ogłosiła również specjalny program rozwoju talentów adresowany do dotychczasowych pracowników. Programem, który zakłada szybki awans do rangi kapitana, objętych zostanie ponad 140 pierwszych oficerów.

Spośród 450 stanowisk, 400 ofert będzie skierowanych do kadetów oraz doświadczonych pierwszych oficerów, natomiast na kapitanów oczekuje 50 miejsc pracy. 

Obecnie, w skład floty easyJet wchodzi ponad 245 samolotów, obsługujących ponad 800 tras w 31 krajach. Nowa rekrutacja zbiegnie się w czasie z rozwojem linii. Oferty stanowisk będą dotyczyły wszystkich 28 europejskich baz easyJet. Ponadto, linia zapewni dostęp do wysokiej jakości szkoleń oraz wiele możliwości rozwoju ścieżki kariery.

Nowi kadeci, rozpoczynający szkolenia oferowane przez CTC Aviation, CAE lub FTE Jerez, będą mieli możliwość wystąpienia o pożyczkę, ubezpieczoną przez linię, na pokrycie części lub całości kosztów treningu (między 30 000 a 100 000 funtów). Piloci przechodzący do easyJet z innych linii lotniczych również będą mogli wystąpić o pożyczkę na pokrycie kosztów dotychczasowego szkolenia.

Na początku tego roku, linia wprowadziła też program "Amy Johnson Flying Initiative", który ma na celu zachęcenie większej liczby kobiet do rozpoczęcia kariery pilota. Obecnie kobiety stanowią 6 proc. całkowitej liczby rekrutów easyJet, a ich niewielka liczba to zjawisko widoczne w całej branży lotniczej. W ciągu najbliższych dwóch lat easyJet planuje podwoić ten współczynnik i zaoferować kobietom pożyczki pokrywające całość kosztów szkolenia.

Rekrutacja ponad 450 nowych pracowników to dla nas wyjątkowy moment. Nasza załoga złożona jest z wyjątkowo utalentowanych osób, którym oferujemy przejrzystą ścieżkę kariery z szybkimi możliwościami awansu - od stanowiska pierwszego oficera po kapitana, często szybciej niż ma to miejsce u innych przewoźników. Wspomniana rekrutacja to bardzo ekscytujący moment na dołączenie do easyJet - powiedział kapitan Brian Tyrrell, szef operacji lotniczych easyJet.

Kandydaci zainteresowani ofertą easyJet mogą aplikować poprzez formularz dostępny na stronie internetowej linii

Pierwszym krokiem, aby stać się pilotem floty easyJet jest ukończenie szkolenia organizowanego przez CTC Aviation, CAE oraz FTE Jerez. Podczas kursu piloci zyskują doświadczenie w zakresie operacji lotniczych i praktycznych umiejętności manewrów w powietrzu, latając więcej godzin latem niż zimą. Gwarantuje to elastyczność wynikającą z sezonowości branży lotniczej.

Dzięki ściśle zaplanowanemu procesowi czas niezbędny do awansu ze stanowiska pierwszego oficera na kapitana, jest znacznie krótszy niż w innych liniach lotniczych. Po upływie przynajmniej 12 miesięcy szkolenia piloci są zatrudniani przez easyJet w randze drugiego oficera. Po przepracowaniu kolejnych dwóch lat, pilot zostaje awansowany do rangi starszego pierwszego oficera. Od tego etapu, celem kariery pilota jest dalszy rozwój by stać się kapitanem. Nie jest to oczywiście jedyna ścieżka rozwoju w ramach linii - przed pracownikami stoją również inne możliwości rozwoju, zarówno  na stanowiskach szkoleniowych, jak i zarządzających.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_16f3f - Profil
gość_16f3f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie