×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa: 4,2 proc. pasażerów więcej w marcu


W marcu br. na pokładach Lufthansy zagościło 4,937 mln pasażerów. To więcej o 4,2 proc. w stosunku do tego samego miesiąca 2015 r.


Oferowanie (ASK) wzrosło o 6,0 proc. a ruch (RPK) o 5,1 proc. Z kolei średnie wypełnienie samolotów spadło o 0,6 pkt proc. do poziomu 76,5 proc. 

W minionym miesiącu samoloty linii wykonały 44,4 tys. lotów (+1,7 proc., r.d.r.).

Szybko rozwija się także Eurowings. Tylko w marcu br. z usług tej linii skorzystało blisko 1,3 mln pasażerów (+8,6 proc.). Z tego 1,24 mln osób wybrało trasy krótkie (+5,9 proc.) i 50 tys. - dalekodystansowe. 

Rozpatrując ruch w ramach Lufthansa Group (Lufthansa, SWISS, Austrian wraz z przewoźnikami lokalnymi) najbardziej wzrosło zainteresowanie połączeniami do obu Ameryk (813 tys., +7,6 proc.). Dalej znalazły się trasy na Bliski Wschód i do Afryki (317 tys., +3,7 proc.) i rejsy europejskie (5,45 mln, +3,1 proc.). Liczba pasażerów spadła jedynie w segmencie rejsów azjatyckich i w rejon Pacyfiku (-1,5 proc., 511 tys.).gość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie